שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

שקד נגד בכירי משרדה: הורתה לעצור הליך הסדרת תחום התחזוקה והניהול ברבי קומות

פארסה במשרד המשפטים: בבוקר פרסמה מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד קול קורא המזמין את הציבור להגיש הצעות להסדרת תחום הניהול והתחזוקה בבניינים משותפים, ובערב הורתה השרה לעצור את התהליך שלטענה נעשה שלא בידיעתה. לשכתה: "בכוונת שקד לשחרר את התחום כליל ממעורבות ממשלתית"

נמרוד בוסו 20:0719.03.19
שרת המשפטים איילת שקד הוציאה הערב (ג') הודעה חריגה המאשימה את בכירי משרדה, בהם המשנה ליועמ"ש (אזרחי) עו"ד ארז קמיניץ ומנהלת אשכול הנדל"ן במחלקת ייעוץ וחקיקה עו"ד כרמית יוליס בקידום מהלך ללא ידיעתה, והורתה לעצור אותו.

 

 

 

המדובר בפרסום שביצעה הבוקר מחלקת הייעוץ והחקיקה במשרד, אשר תחת אחריותו של קמיניץ, של קול קורא המזמין את הציבור להגיש את הערותיו באשר לשינויים הנדרשים להסדרת תחום הניהול והתחזוקה בבתים המשותפים. במסגרת הצעדים הנבחנים אשר פורטו בקול הקורא - חובת מימון תחזוקת הבניין אשר תחול על יזמי הבניינים החדשים, בין אם באמצעות קרן תחזוקה או בהעמדת נכס מניב שהכנסותיו ישמשו לשם כך, וכן חיוב הדיירים בהתקשרות עם חברות ניהול, הסדרה של מעמדן המשפטי, קביעת סטנדרטים לפעילותן ולפיקוח עליהן.

 

 

השרה שקד נגד הבכירים השרה שקד נגד הבכירים צילום: עמית שעל

 

ואולם הערב פרסמה לשכת שרת המשפטים את ההודעה המפתיעה הבאה: "מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים פרסמה היום ללא ידיעת השרה שקד קול קורא לציבור בנוגע לניהול בתים משותפים. זהו חלק ראשוני בעבודת המטה לרפורמה נחוצה בתחום, אבל במקום לבחון כפיית התקשרות עם חברת ניהול מפוקחת בכוונת שקד לשחרר את התחום כליל ממעורבות ממשלתית". עוד נמסר כי שרת המשפטים הורתה לעצור את התהליך.

 

ממשרד המשפטים נמסרה התגובה הבאה: "מחלקת ייעוץ וחקיקה מתייעצת לעתים עם הציבור בענייני חקיקה ורגולציה, וכך נעשה גם בעניין הקול הקורא בנושא ניהול ותחזוקה של בתים משותפים, המופיע בתוכנית העבודה. אנחנו מבהירים כי גורמי המקצוע במשרד המשפטים טרם גיבשו את עמדתם בנושא, וזאת בניגוד לפרסומים שגויים. העמדה תגובש לאחר קבלת הערות הציבור והיא תקודם לחקיקה רק באישור שרת המשפטים. בעת הקרובה יתקיים דיון אצל השרה בדבר המשך ניהול עבודת המטה".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x