$
חדשות נדל"ן

איש הנדל"ן גל אקוקה תובע חברה מקבוצת סולל בונה על 10 מיליון שקל

אקוקה הגיש תביעה נגד מנורה איזו אהרון בטענה שחייבת לו עמלות על פרויקטי תשתית במגדלי יוקרה

דותן לוי 08:3518.03.19
איש התקשורת והנדל"ן גל אקוקה הגיש תביעה על 10 מיליון שקל נגד מנורה איזו אהרון, העוסקת בעבודות אלקטרומכניות בענף הבנייה, בעיקר בתשתיות — בטענה שהיא חייבת לו עמלות על פרויקטים במגדלי יוקרה. איזו אהרון נרכשה לפני כשנה וחצי על ידי סולל בונה, מקבוצת שיכון ובינוי, תמורת 150 מיליון שקל.

 

גל אקוקה גל אקוקה צילום: אלייה שירת הים

 

אקוקה טוען, באמצעות עו"ד יצחק מירון, כי ב־2011 הוא חתם עם איזו אהרון על הסכם לשירותי פיתוח עסקי במסגרתו תרחיב החברה את עסקיה לעבודות תשתית במגדלי עסקים ומגורים ודירות יוקרה. הוסכם שאקוקה יקבל 5% מהעסקאות בתחום המגדלים. עוד נטען כי סייע לאיזו אהרון לחתום על הסכמים במספר מגדלים, ובהם מגדלי הארבעה ופרויקט רסיטל של האחים חג'ג', מגדלי TLV איילון, מגדל סוזוקי של ב.ס.ר, ובמגדל ארגמן של סופרין. ערכן הכולל של העסקאות נאמד על פי התביעה ב־290 מיליון שקל, שמהם מגיעה לו לטענתו עמלה 14 מיליון שקל. אקוקה טוען גם שהוא זכאי לעמלה על כל עסקה נוספת בין איזו אהרון לבין ב.ס.ר, סופרין והאחים חגג'.

 

התביעה בשלב זה היא על 10 מיליון בלבד כדי לחסוך בתשלום האגרה. אין זו תביעה ראשונה שאליה נקלעת סולל בונה בעקבות אחזקת איזו אהרון. לפני כחודש היא תבעה את הבעלים הקודם אלי אהרון על 22 מיליון שקל בטענה למצגי שווא, העלמות מס ושימוש לא כדין בכספי החברה. מסולל בונה לא נמסרה תגובה.

  

גל אקוקה. טוען שסייע לאיזו אהרון לחתום על הסכמים במספר מגדלים, ובהם של האחים חג'ג'
בטל שלח
    לכל התגובות
    x