נדל"ן

מידטאון תובעת מעיריית ת"א 16 מיליון שקל

החברה שנמצאת בבעלות קנדה ישראל ואלקטרה טוענת כי עיריית ת"א גבתה ממנה היטלים מופרזים אותם היא נאלצה לשלם תחת מחאה כדי לא לעכב את קבלת היתר הבנייה

דותן לוי 14:3807.03.19

חברת מידטאון בבעלות קנדה ישראל ואלקטרה תובעת בבית משפט המחוזי בת"א, מעיריית ת"א החזר של 16.5 מיליון שקל בטענה שגבתה ממנה היטלים מופרזים.

לפי טענת החברה, לאחר שרכשה את הקרקע מחברת תנובה בשנת 2011 נדרשה על ידי העירייה לשלם היטלי סלילת כבישים ומדרכות והיטל תיעול בגובה 42 מיליון שקל. בתביעה טוענת החברה, כי זיהתה בזמן אמת שהסכום שנדרשה לשלם מופרז והוא שולם תחת מחאה, זאת כיון שהתשלום הוא תנאי לקבלת היתר, ועיכוב בפרויקט היה גורם לחברה לנזק כלכלי גדול יותר.

רון חולדאי רון חולדאי צילום: עמית שעל, יובל חן

 

בתביעה נטען כי החיוב הגבוה נבע מגביית יתר, שמקורה בין היתר בתחשיב שגוי של שטח המבנה, "בבדיקה מקצועית של הסכומים בהם חויבה, התברר לתובעת (בין היתר), כי תעריפי היטלי הסלילה והתיעול גבוהים ומופרזים משום שנפלו בהם טעויות רבות באופן בלתי סביר, חיובי יתר החורגים מהדין", לשון התביעה. בין הטענות שהעלתה החברה, כי הגבייה נעשתה בניגוד לנוהל של משרד הפנים הקובע אחוז גבייה מסוים, שממנו חרגה העירייה.

 

עוד נטען, כי התחשיב שממנו התקבל החיוב היה שגוי מיסודו, בין היתר חישוב שטחי השירות בפרויקט. כך למשל, תעריף הנוגע לשטח הבנייה של היטל סלילת הכבישים והמדרכות היה גבוה ב-40% והחיוב המופרז עמד על כ-13.5 מיליון שקל ושטח המרתפים שלפיהם חושבו היטלי התיעול חרג ב-58.5% ועמד על חיוב של כ-3 מיליון שקל נוספים.

 

פרויקט מידטאון ממוקם ברחוב מנחם בגין בסמוך למגדלי עזריאלי ואוכלס ב-2018. הוא כולל שני מגדלים בני 50 קומות, האחד יועד למשרדים והשני למגורים. בשני המגדלים יש גם מסחר בקומת הקרקע. בחלק המגורים הוקצו עבור העירייה 34 דירות, אשר ינוהלו על ידה כדיור בר השגה שיושכר לזכאים.

 

מעיריית תל אביב-יפו נמסר, "טרם התקבל כתב תביעה. כאשר יתקבל העירייה תלמד את הדברים ותגיב בהתאם לטענות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x