שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מרכז המיון והחלוקה של הדואר ברחוב ההגנה בת"א נמכר ליזמים ב-155.2 מיליון שקל

הזוכה במגרש בן 13.5 הדונם היא "רמות בעיר" שבבעלות משותפת של חברות הבנייה יובלים וישראל לוי. לפני כחודש דרשה רשות מקרקעי ישראל מהדואר לבטל את המכרז, אך סורבה

נמרוד בוסו 17:4826.02.19

חברת הנדל"ן "רמות בעיר", הנמצאת בבעלות משותפת של קבוצת יובלים, של היזם איציק ברוך ושל היזם ישראל לוי, זכתה במכרז שפרסמה חברת דואר ישראל לרכישת מתחם הדואר ברחוב ההגנה בתל אביב, המשמש כיום כמרכז מיון וחלוקה ראשי. עבור השטח בן 13.5 הדונמים תשלם החברה לדואר ישראל 155.2 מיליון שקל. כך עולה מדיווח שהוציאה החברה היום (ג') לבורסה.

 

המכרז המדובר פורסם על ידי הדואר בנובמבר האחרון, ובמסגרתו הוצע המגרש למכירה עבור מחיר מינימום של 150 מיליון שקל לפני מע"מ. המועד האחרון להגשת הצעות נקבע ל־11 בפברואר.

 

מתחם הדואר ברחוב ההגנה, ת"א מתחם הדואר ברחוב ההגנה, ת"א צילום: מיכאל קרמר

 

כיום כולל המגרש שטח בנוי של 31 אלף מ"ר, המשמשים כמרכז מיון וחלוקה ועבור משרדי המטה וההנהלה של דואר ישראל. במהלך 2019 צפויה החברה לפנות את המתחם ולעבור למשרדיה החדשים במודיעין.

 

בהודעת "רמות בעיר" לבורסה נכתב כי פינוי הנכס על ידי הדואר מתוכנן ל-30.6, אך גם כי בידי הדואר האפשרות להמשיך ולעשות שימוש בנכס ללא תמורה עד לסוף השנה. עוד נכתב, כי "הנכס הינו מגרש שעליו בנוי מבנה קיים בן 12 מפלסים בשטח של כ-32 אלף מ"ר. הנכס נכלל בין היתר בתחום תוכנית המתאר העירונית המפורטת למבנים ומוסדות ציבור, וכן תוכנית המתאר לעיר תל אביב הקובעת שימושים לייעודים ציבוריים (לרבות דיור מוגן ודיור להשכרה)".

 

יש לציין כי ניסיונות שעשו במהלך השנה האחרונה רמ"י וחברת דירה להשכיר מול עיריית תל אביב, לקידום פרוייקט דיור להשכרה ארוכת טווח במקום, כשלו - שכן עיריית תל אביב מבקשת להותיר את השטח כמיועד למוסדות ציבור שאינם מגורים.

 

לפני כחודש מתח מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) עדיאל שמרון ביקורת על קיום המכרז, ודרש ממנכ"ל הדואר דני גולדשטיין לבטלו. במכתב ששלח לו כתב כי הרשות "אינה תומכת במכירת קרקעות אסטרטגיות המוחזקות על ידי חברות ממשלתיות ליזמים", וזאת כחלק מלקחי הפרטת בזק, שהופרטה יחד עם הנדל"ן שברשותה ואז מכרה את הנכסים ליזמים פרטיים תוך גריפת רווחי עתק על חשבון הציבור.

 

עוד טען שמרון, כי התמורות שיתקבלו עבור הקרקע כעת יהיו נמוכות בשל הייעוד הנוכחי של הקרקע לצורכי ציבור. העברת הקרקע כעת לידיים פרטיות, הזהיר, צפויה להביא לאחד משני תרחישים שליליים מבחינה ציבורית: "רווח ספקולטיבי עצום ליזם, אם יצליח להשביח את הקרקע", או שהמתחם "יעמוד כפיל לבן לשנים רבות בהמתנה להשבחה מיוחלת".

 

ואולם, בחברת הדואר דחו את הביקורת והמשיכו בהליך. במכתב תשובה ששלח גולדשטיין לשמרון הוא דחה את הדברים וכתב לו כי מכירת הנכס היא חלק מתוכנית אסטרטגית של החברה שנועדה בין היתר לשפר את היצע הדירות לציבור, וכי המכרז קיבל אישור מכל הגורמים המוסמכים. עוד הזמין גולדשטיין את רמ"י להגיש בעצמה הצעה לרכישת הנכס.

 

כעת כאמור הוכרזה רמות בעיר כזוכה במכרז.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x