$
חדשות נדל"ן

פועל בניין נהרג במודיעין: הפועל החמישי מתחילת השנה

העגורן שפעל באתר הניף מוטות פיגומים שהשתחררו ופגעו בפועל שעבד באתר. בתאונות נוספת מהבוקר, שני פצועים נוספים מנפילה ומקריסה של בור. עו"ד היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה: "אנו קוראים ליחידת פלס לחקירות תאונות עבודה, שהוקמה במסגרת להב 433 לחקור באופן מיידי את הקבלן המבצע באתר"

דותן לוי 12:1517.02.19

פועל בניין נהרג הבוקר (ב') לאחר שנפגע מפיגומים שנפלו באתר בנייה בשדרות החשמונאים במודיעין. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו.

 

עקיבא אושרי, חובש בכיר, ופאראמדיק מד"א אורי גבריאל סיפרו, "כשהגענו למקום ראינו פיגומים שקרסו, בסמוך שכב גבר כבן 30 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה, הענקנו לו טיפול רפואי, מצבו היה קריטי ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".

 

 

פועלי בניין. נהרג הפועל החמישי מתחילת השנה
פועלי בניין. נהרג הפועל החמישי מתחילת השנה צילום: Dreamstime

 

מדיווח ראשוני ממקום התאונה, עולה כי זו נגרמה בעת שהעגורן שפעל באתר הניף מוטות פיגומים ומסיבה לא ברורה המוטות השתחררו ופגעו בפועל שעבד באתר.

 

מדובר בתאונה קטלנית שניה הבוקר, כאשר כשעה לאחר מכן דווח על פועל בניין שנפצע באורח קשה מאוד באתר בניה ברחוב הדסים בעפולה, לאחר שנפל מגובה רב.

 

פראמדיק מד"א יובל זורע וחובש רפואת חירום במד"א יוסף דיאמנט אשר הגיעו למקום סיפרו: "בסמוך לבניין שבבניה שכב פועל כבן 30 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, אנשים שהיו במקום סיפרו לנו שהוא נפל מגובה רב. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה והוא פונה במצב קשה מאוד ולא יציב לבית החולים."

 

עוד בהמשך הבוקר התקבל דיווח על תאונה נוספת, הפעם על פועל שנלכד תחת עפר שקרס בבור באתר חפירה בשדרות בית שמאי במודיעין עילית. הפועל בשנות ה-30 פונה במצב בינוני עם חבלה בגפיים לבית החולים תל השומר.

 

ישראל אסל, עו"ד היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה: "היום נהרג הפועל החמישי לשנת 2019, בתאונה מחרידה, אנו קוראים ליחידת פלס לחקירות תאונות עבודה, שהוקמה במסגרת להב 433 לחקור באופן מיידי את הקבלן המבצע באתר, לבדוק האם במקום היה אתת שתפקידו לקשור ולענב מטענים לאנקול העגורן, הפורום למניעת תאונות עבודה קורא ליחידת פלס, לא להסתפק בהצגת "תעודת אתת", אלא לחקור גם את המדריך שנתן רישיון לאתת ולבחון האם נעשתה הכשרה מקצועית כדין. נזכיר שבשנה האחרונה אירעו מספר תאונות שנגרמו עקב נפילת מטען מעגורני צריח. לפני כשנה נהרג באתר בנייה באשקלון מועתסם עבאסי ז"ל, שנהרג כתוצאה מנפילת דוד בטון שנשמט מעגורן הצריח".

 

שנת 2019 צפויה להיות שנה קריטית בנושא הטיפול בתאונות העבודה. שנת 2018 הסתיימה עם עליה במספר ההרוגים אשר כללה 38 הרוגים ו-170 פצועים מהם 44 פצועים קשה.

 

יחד עם זאת במהלך השנה התקבלו מספר החלטות ובהן הקמתה של היחידה המשטרתית אשר תחקור את התאונות, תגבור המפקחים וכן פעולות נוספות כמו הכנסת סעיף רף אשר אינו מאפשר התמודדות של חברות עם עברות בטיחות למכרזים ממשלתיים, סנקציות שיופעלו על ידי רשם הקבלנים, החלפת הפיגומים ועוד.

 

תהליכים אלה מחייבים שיתוף פעולה של כל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר והמשך מעקב אחר הנושא. מאז תחילת השנה נהרגו 5 פועלים, ונפצעו 22 מתוכם 5 במצב קשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x