$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

העיכובים במגדל הצעירים בת"א הגיעה לרשות המסים

לכלכליסט נודע כי מחלוקת עקרונית על פטור ממס לדירת השר לשעבר הרב מיכאל מלכיאור, תוכרע רק בבית המשפט

עמרי מילמן ותומר גנון 08:1514.02.19

העיכובים במסירת דירות בפרויקט מגדל הצעירים בתל אביב של קבוצת חג'ג' מגיעים לכיס של רשות המסים. סכסוך בין אחד מרוכשי הדירות, השר וח"כ לשעבר הרב מיכאל מלכיאור, לבין אגף מיסוי מקרקעין ברשות, חושף מחלוקת עקרונית שההכרעה בה עשויה להוביל לדרישות לתיקון תשלומי מס הרכישה של דיירים נוספים במגדל, אשר נבנה על דרך מנחם בגין בת"א וכולל 486 יחידות דיור.

   

מיכאל מלכיאור מיכאל מלכיאור צילום: חיים צח

 

 

הרקע למחלוקת הוא דירה שרכשו מלכיאור ואשתו בסוף 2013 בתמורה ל־3.07 מיליון שקל. בני הזוג רכשו את הזכויות במסגרת קבוצת הרכישה שבארגונה החלה ענבל אור לפני כ־9 שנים. בהמשך עבר ניהול הפרויקט לקבוצת חג'ג'. במועד העסקה דיווחו בני הזוג לרשות, במסגרת שומת מס עצמאית, שיש בבעלותם דירה נוספת בירושלים. בשל כך הם לא היו זכאים לפטור ממס רכישה עד סכום של 1.6 מיליון שקל שלו זכאי מי שזו דירתו היחידה. אלא שמאז הדיווח לרשות חלו עיכובים בפרויקט ובני הזוג כמו דיירים אחרים לא קיבלו את הדירה אף שעברו למעלה מחמש שנים. לפי מלכיאור העיכוב המשמעותי ביותר נבע מגילוי בור מי תהום במגרש.

 

באוגוסט 2018 מכרו בני הזוג מלכיאור את דירתם בירושלים, והגישו בקשה להקטין את מס הרכישה ששילמו. כלומר שהרשות תכיר בדירה החדשה כיחידה, ובבני הזוג מלכיאור כמשפרי דיור ולא כמשקיעים. את הפער - עשרות אלפי שקלים - הם דורשים להשיב להם.

 

ברשות המסים דחו את הבקשה מאחר ובני הזוג לא ביקשו כבר ב־2013 הקפאת חיוב . וכן כי היא רשאית לתקן שומה רק עד 4 שנים מיום שאושרה.

 

עורכי דינם של בני הזוג מלכיאור, אייל מידני ואסף דאי, הגישו השגה על ההחלטה. הם טוענים כי על הרשות להתייחס לדירה החדשה כדירה יחידה. הרשות מסרבת לקבל את עמדתם והנושא יתגלגל לבית המשפט. ההכרעה כיצד יש להתייחס מבחינה מס למי שרכש דירה בפרויקט וטרם קיבל אותה, עשויה להיות רלבנטית גם לרוכשים נוספים בפרויקט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x