$
נדל"ן עולמי

"מקלט יום הדין" של לאס וגאס עומד למכירה תמורת 18 מיליון דולר

בית המילוט החסין מפני פצצות כולל 5 חדרי שינה ו-6 חדרי שירותים, כמו גם גינה, בריכת שחייה, ג'קוזי, סאונה ומועדון לילה עם בר ורחבת ריקודים. הוא בנוי מתחת לבית עירוני רגיל בן שתי קומות ומשתרע על פני 1,350 מ"ר של בטון ופלדה במרכז ה"סטריפ" של עיר ההימורים

שירות כלכליסט 22:0611.02.19

הבית התת-קרקעי המפורסם בלאס וגאס הוא אחד מהנכסים הביזאריים ביותר בעולם: מדובר ב'מקלט יום הדין', המשתרע על פני 1,350 מ"ר של בטון ופלדה במרכז ה"סטריפ" של עיר ההימורים, ונבנה במטרה לשרוד מלחמה גרעינית.

 

 

 

ה"בונקר". סגנון של שנות ה-70 ה"בונקר". סגנון של שנות ה-70 צילום: Realtor

 

 

הבית כולל חצר עם בריכה, ספא, עצים מלאכותיים, בית לאורחים, ברביקיו ומזרקה, ומוקף בציורי קיר של נופים אורבניים והרים עם תאורה שמדמה אור יום, כולל זריחה ושקיעה. הבית, הממוקם ליד פלמינגו רואד, הוצע לאחרונה למכירה על ידי סטפן מ. לאפורג' במחיר של 18 מיליון דולר.

 

 צילום: Realtor

 

 

על פי הצילומים, נראה שהבית נתקע איפשהו בשנות ה-70: מלא בריהוט ובקישוטים מוזרים, שיוצרים שילוב משונה של בית כפר ובית פרברים, למרות שהמטבח והשירותים הוורודים, כמו גם שטיחי הדשא המלאכותי הירוקים, רחוקים מאוד ממה שאולי ניתן היה לכנות "ביתי".

  

 צילום: Realtor

 

הבית ה"רגיל" מעל הבונקר הבית ה"רגיל" מעל הבונקר צילום: Realtor

 

 

הבית היה בעבר בבעלותה של החברה לשימור זנים בסכנת הכחדה, שהציעה סיורים לציבור אך נסגרה לפני זמן רב. אספנים משנות ה-70 ודאי יעריכו את מכשירי החשמל הבילט-אין, שכוללים טוסטר-קיר וברביקיו שמותקן בתוך מעטפת דמוית סלע.

 

הבית כולל חמישה חדרי שינה ושישה חדרי שירותים, בנוי מתחת לבית עירוני רגיל בן שתי קומות, ומהווה חלק ממרתף בשטח של 1,400 מ"ר שמכיל גם בית קטן נוסף. בית המילוט החסין לפצצות נבנה כדי שלשוהים בו לא ישעמם לאחר שנותקו מהעולם החיצון. כך, הוא מכיל גינה, בריכת שחייה, ג'קוזי, סאונה, מועדון לילה עם בר ורחבת ריקודים, וכן אזור "חיצוני" עם ציורי קיר של נוף כפרי ויערות.

 

עוד מכיל הבית: עצים ופרחים מלאכותיים, שתי מעליות, מערכת אבטחה, מערכת אינטרקום ומערכת תאורה שמחקה תאורה טבעית - כולל מצבי זריחה, יום, שקיעה, ואפילו "כוכבים" שמשובצים בתקרה עליה מצוירים עננים על רקע כחול-שמיים. בכניסה שמוסווית על ידי מערך של סלעים מזויפים נמצאת מעלית שיורדת עמוק לתוך האדמה. למרות שלא באמת נבנה לעמוד בפני פיצוץ גרעיני, הנכס נמצא 18 מ' מתחת לאדמה, וניתן להופכו למקלט גרעיני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x