$
נדל

בלעדי לכלכליסט

מאחדים כוחות: משפחת Wynn וקבוצת רכישה במיזם יוקרה בת"א

רגע אחרי שרכשה מאמות את המגרש ברוטשילד, מכרה משפחת Wynn הקנדית 50% ממנו לקבוצת רכישה בהובלת עמית קזז לפי שווי של 75 מיליון שקל

דותן לוי 07:4906.02.19

כשנודע ל־12 חברי קבוצת רכישה שארגן עמית קזז לביצוע פרויקט יוקרה ברחוב רוטשילד 80, כי בעלת הקרקע אמות החליטה למכור את המגרש למשפחת Wynn הקנדית, האכזבה היתה גדולה - אך לא לאורך זמן.

לאחר מו"מ עם נציג של משפחת Wynn בישראל, עו"ד אבישי נעמת, רכשה הקבוצה 50% מהזכויות במגרש לפי שווי של 75 מיליון שקל, והוחלט על ביצוע משותף של פרויקט היוקרה.

 

הדמיית בניין רוטשילד 80 הדמיית בניין רוטשילד 80 הדמיה: בר אוריין אדריכלים

 

המגרש המדובר ממוקם במרכז שדרות רוטשילד, בין רחוב נחמני לרחוב מזא"ה. שטחו 832 מ"ר, וניתן לבנות בו בניין בן 17 דירות, בשטח בנוי של 2,240 מ"ר, בנוסף למרתף חניה של שלוש קומות עם 21 חניות. כיום ניצב בו בניין ותיק המיועד להריסה. 

 

אמות לא חיכתה

אמות הציעה את המגרש למכירה כבר בנובמבר 2017, אך הקיפאון ששרר עד לאחרונה בענף בכלל, ובשוק היוקרה בפרט, עיכב את מכירתו. לפני מספר חודשים פורסם ב"כלכליסט" כי מתנהל משא ומתן למכירת הקרקע בין אמות לבין הקבוצה של קזז. אלא שאמות לא הסכימה לשריין את המגרש באופציה לחברי הקבוצה, ובעוד הקבוצה מתגבשת, החליטה למכור את המגרש למשפחת Wynn ב־63 מיליון שקל בעסקת מזומן.

 

קבוצת Wynn מוחזקת על ידי האחים פול, לסלי וג'פרי Wynn וקיימת מעל 40 שנה. היא החלה את פעילותה בתחום הנדל"ן ומחזיקה במאות אלפי מ"ר של משרדים אלפי יחידות מגורים להשכרה, ומלונות ונכסיה פרוסים ברחבי העולם: בארה"ב, בבהאמס, באמריקה הלטינית, בקנדה, בקריביים ובישראל. כמו כן לחברה יש פעילות בתחום הפלסטיק, אנרגיה מתחדשת וקמעונאות. בתחום הנדל"ן בכוונת הקבוצה להגדיל את פעילותה בישראל ובכוונתה לעשות זאת עם כניסה לפרויקטים איכותיים כמו רוטשילד 80.

 

קזז, איש הייטק בעברו, מארגן קבוצות רכישה בתל אביב זה כעשור, בעיקר להקמת מבני יוקרה. בין היתר ארגן את קבוצת פרויקט מתחם זמנהוף ואת קבוצת הרכישה לפרויקט בית ספר פיטמן.

 

דירה ב־35 מיליון שקל

למגרש ברוטשילד קיימת תוכנית בתוקף שקידם משרד בר אוריין אדריכלים, וכן היתר בנייה, כך שהפרויקט צפוי לצאת אל הדרך מיידית. הפרויקט יכלול דירת גן בקומה הראשונה, חמש קומות טיפוסיות בשטח של כ־350 מ"ר, שיתחלקו כל אחת ל־3 דירות, שבהן דירה קדמית גדולה בשטח של כ־200 מ"ר, ושתי דירות אחוריות בשטח של 90 מ"ר ו־60 מ"ר.

 

הקומה השביעית והאחרונה תנוצל לדירת פנטהאוז בשטח של 210 מ"ר בנוי ומרפסות בשטח של כ־140 מ"ר עם היתר להקמת בריכת שחייה פרטית. בבניין מתוכננים גם מחסנים וחדר כושר. מחיר הדירות ינוע בין 60 ל־65 אלף שקל למ"ר, ומחיר הפנטהאוז יעמוד על 35 מיליון שקל.

 

את קבוצת הרכישה ייצגה עו"ד מורן רביע־פררה ממשרד פישר בכר חן, ואת Wynn ייצגו עורכי הדין שגית שחמון ועו"ד שני מנשרוב ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x