$
נדל"ן

הבית היקר ביותר בארה"ב נמכר תמורת 238 מיליון דולר

המיליארדר קן גריפין, מייסד קרן הגידור סיטאדל, רכש פנטהאוז מפואר במיוחד במנהטן ושבר את שיא הרכישה היקרה מ-2014. השנה קנה גריפין מספר קומות בבית דירות בשיקגו תמורת 58.8 מיליון דולר, לאחר שבשנים האחרונות הוציא מאות מיליונים על בתים וקרקעות

שירות כלכליסט 11:5324.01.19

המיליארדר קן גריפין, הידוע בזכות רכישותיו והשקעותיו הגדולות, סגר עסקה לרכישת פנטהאוז בניו יורק תמורת 238 מיליון דולר. זהו המחיר הגבוה שאי פעם שולם בארה"ב על בית מגורים. זוהי האחרונה בסדרת רכישות שוברות שיאים של מייסד קרן הגידור סיטאדל (Citadel).

 

מוקדם יותר השנה קנה גריפין מספר קומות בבית דירות בשיקגו תמורת 58.75 מיליון דולר, המחיר הגבוה ששולם אי פעם עבור בית מגורים בעיר. ב-2015 הוא רכש פנטהאוז במיאמי ביץ' תמורת 60 מיליון דולר וקבע בכך את שיא המחיר לדירה במיאמי. מאז 2012 הוציא גריפין קרוב ל-250 מיליון דולר על חלקי קרקע לבניית אחוזה בפאלם ביץ', קליפורניה. החודש הוא רכש נכס למגורים בלונדון תמורת 122 מיליון דולר, באחת העסקאות היקרות שבוצעו בבירה האנגלית.

 

קן גריפין מנכ"ל סיטאדל קן גריפין מנכ"ל סיטאדל צילום: גטי אימג'ס

 

 

אך הוצאותיו של גריפין אינן מוגבלות לנדל"ן. ב-2016 הוא שילם לקרן של טייקון הבידור דייוויד גפן 500 מיליון דולר תמורת זוג ציורים של ג'קסון פולוק ו-ווילם דה-קונינג, במה שהייתה אחת מעסקאות האמנות הגדולות בהיסטוריה. ב-2017 הוא תרם 125 מיליון דולר למחלקת הכלכלה של אוניברסיטת שיקגו – אחת התרומות הגדולות בתולדות האוניברסיטה.

 

 

מבט מן האוויר על הבית היקר ביותר בארה"ב הממוקם בסנטרל פארק מבט מן האוויר על הבית היקר ביותר בארה"ב הממוקם בסנטרל פארק צילום: Desimone Engineering

 

 

  צילום: Vornado Realty Trust

 

 

גריפין הוא מנהל קרנות גידור ידוע. המייסד המיליארדר של סיטאדל החל להשקיע בגיל 19 בעודו סטודנט באוניברסיטת הרוורד. הוא השלים את לימודיו במהירות והרוויח לעצמו מוניטין של סוחר מוכשר בשוק ההון. הוא הקים את סיטדל ב-1990 בעודו בשנות העשרים המוקדמות שלו, והרוויח מיליארדים על ידי קניית נכסים במצוקה מקרנות גידור כושלות.

 

רכישת הפנטהאוז האחרונה של גריפין שברה את השיא שנקבע ב-2014, כשמנהל קרן הגידור בארי רוזנשטיין שילם 137 מיליון דולר עבור בית בהמפטונז. ותיקי התעשייה מאמינים שרכישתו של גריפין היא אחת מעסקאות הנדל"ן היקרות שבוצעו אי פעם, המתקרבת לשיאים שנקבעו בשווקים כמו הונג קונג ומונטה קרלו.

 

עסקת הרכישה היקרה ביותר של נכס למגורים אי פעם, הייתה רכישתו של בית בפיק (Peak), אחת משכונותיה היקרות ביותר של הונג קונג, תמורת 361 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x