$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

גינדי החזקות רכשה באור יהודה שטח ב-320 מיליון שקל

החברה מרחיבה את פרויקט "בית בפארק" עם רכישת 16 דונם שצמודים לו. סמנכ"ל הפיתוח העסקי: "בעקבות הביקוש הרב החלטנו לרכוש את השטח הנוסף"

ענת דניאלי 07:0622.01.19

גינדי החזקות חתמה לאחרונה על הסכם לרכישת 16 דונם באור יהודה תמורת 320 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". השטח הזה, שמיועד לבניית כ־500 דירות, צמוד לפרויקט שהיא בונה היום, שנקרא "בית בפארק", ומתוכננות בו כ־1,500 דירות. כעת, עם צירוף השטח החדש, צפויות בו כ־2,000 דירות.

 

 

 

את השטח, קרקע חקלאית, רכשה גינדי החזקות מחוכרים פרטיים. לחוכרים היתה קרקע חקלאית, המדינה שינתה את הייעוד מחקלאי למגורים, ובמסגרת עסקת השבה ניתן לחוכרים לרכוש 20% מהקרקע ללא מכרז. החוכרים, שהתאגדו בעבר במסגרת יוזמת "פרדס בחיסכון", העדיפו לשרשר לחברת הבנייה את הזכות לרכישת הקרקע. על פי תוכנית הבנייה הקיימת כיום בקרקע שנרכשה, יתאפשר לבנות בה 400 דירות. אולם לאחר הליך של מתן הקלת שבס מהרשות המקומית, צפוי מספר הדירות בשטח להאמיר ל־492.

 

בפרויקט בית בפארק נכללות כ־1,140 דירות של מחיר למשתכן. מלבדן תמכור החברה כמה מאות דירות בשוק החופשי. הפרויקט עלה לכותרות לפני כחודשיים בעקבות מבצע מחירות שקיימה החברה, ובו נמכרו כ־300 דירות בתוך שעות ספורות לעמיתי חבר במסגרת מבצע מכירות מוזל של החברה.

 

פרויקט "בית בפארק" באור יהודה פרויקט "בית בפארק" באור יהודה צילום: משרד וויופוינט

 

המהלך גרר ביקורת רבה. הטענה היתה שהחברה הפרה את תנאי מכרז רמ"י, המחייב אותה לנהוג בשוויון ולהציע את דירותיה לכלל האוכלוסייה. שבועיים בטרם נערכה ההגרלה לעמיתי חבר אף שלחה היועצת המשפטית של רמ"י מכתב, ובו דרשה מגינדי להקפיא את המהלך, אך זו לא נענתה לדרישה. כדי למתן את הביקורת, ואולי אף למנוע סנקציות נגדה מצד רמ"י, פרסמה החברה מבצע נוסף, ובו כ־100 דירות בהוזלה של 12% לכלל הציבור. ההרשמה להגרלה זו של החברה תיסגר בסוף החודש, 29 בינואר.

 

טענות נוספות שהעלו את הפרויקט לכותרות היו הטענות של זוכי מחיר למשתכן על עיכוב משמעותי של מועד מסירת הדירות. אלה אף פנו לבתי המשפט בהליך מנהלי, אך נדחו.

 

"העסקה בוצעה לאחר מו"מ ולבסוף רכשנו את הקרקע. אני חושב שזו אחת השכונות הגדולות ביותר שאי פעם בנה יזם אחד בעת ובעונה אחת בישראל", אמר אסף אדלר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של גינדי החזקות, בשיחה עם "כלכליסט". "אנחנו לא חוששים מההאטה בשוק, ואם יש חשש, הוא נוצר בקרב יזמים שלא יודעים מה הם עושים. אם אתה בודק ועושה תחשיבים – אתה רגוע. אם מסתכלים על השנתיים האחרונות בשוק החופשי, זו עסקה מאוד גדולה ללא ספק".

 

לדבריו, הפרויקט כולל כ־2,000 דירות ב־36 בניינים, ובשלב א' יש 1,490 דירות שרובן נכללות במחיר למשתכן. הדירות שנועדו לשוק החופשי נמכרו לחברי מועדון חבר, שרכשו 283 דירות בשמונה שעות בלבד. "כתוצאה מהביקושים לאחר השיווק הזה בשלב א', החלטנו לרכוש את הקרקע לעוד כ־400 דירות בתשעה בניינים. כך שבסך הכל מדובר פה בפרויקט ענק בהיקף של מעל 4 מיליארד שקל מחזור מכירות. אנחנו ממש בונים פה שכונה שלמה. 240 דירות בשלב ב' בקרקע שנרכשה כבר מכרנו לפני הגרלת המאה לדירות בהנחה שהוצאנו לאחרונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x