$
חדשות נדל"ן

חברת רוטשטיין תקים שכונה חדשה בבית שמש

הפרויקט מתוכנן בשכונת רמת בית שמש כאשר בהתאם לתב"ע קיימות בקרקע זכויות בנייה של כ-640 יחידות דיור וכ-10,000 מ"ר שטחי מסחר. החברה צופה כי סך ההכנסות הצפויות יסתכמו בכמיליארד שקל

בילי פרנקל 10:5731.12.18
חברת רוטשטיין דיווחה הבוקר (ב'), כי חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטיים, לרכישת הזכויות בקרקע בשטח כולל של כ-62 דונם בבית שמש. הפרויקט מתוכנן בשכונת רמת בית שמש כאשר בהתאם לתב"ע (תוכנית בניין עיר) הקיימת, קיימות בקרקע זכויות בנייה של כ-640 יחידות דיור וכ-10,000 מ"ר שטחי מסחר.

בהתאם להסכם, יפעלו בעלי הקרקע הפרטיים (המוכר) להגדלת כמות יחידות הדיור בפרויקט, במטרה לבנות כ-1,000 יחידות דיור במסגרתו. עוד סוכם, כי ככל שלא תאושר בקשת ההגדלה או שתאושר בשיעור מופחת, החברה תבצע את הפרויקט בהתאם לתב"ע הקיימת ולתנאים המפורטים בהסכם.

 

 

 

 

אתר בנייה ברמת בית שמש אתר בנייה ברמת בית שמש צילום: עמית שאבי

 

הפרויקט צפוי להיבנות במספר שלבים. החברה צופה כי סך ההכנסות הצפויות, בהנחה שבקשת ההגדלה תאושר במלואה, יסתכמו בכמיליארד שקל , לא כולל מע"מ.

לפי ההסכם, המוכר יהא זכאי לקבל חלק מהיחידות למגורים בבנייה רוויה בהתאם לשיעור קומבינציה של 32.5% וכן חלק משטחי המסחר בהתאם לשיעור קומבינציה של 45%. על המוכר יחולו תשלומי מיסים - מס שבח, היטל השבחה, אגרות והיטלי פיתוח, למעט אגרות בנייה שיחולו על החברה, ומע"מ שירותי בנייה.

 

עוד נקבע, כי מוסד בנקאי יעמיד למוכר, כנגד רישום משכנתא מדרגה ראשונה ללא הגבלה בסכום על המקרקעין, מסגרת אשראי בסך של עד 135 מיליון שקל, שתשמש בעיקרה לביצוע התשלומים הקשורים לעסקה, בהם היטל השבחה, מס שבח, מע"מ שירותי בנייה והוצאות פיתוח. ככל שיידרש, החברה תפעל להגדלת סכום ההלוואה האמור ב-40 מיליון שקל נוספים. ההסכם מותנה בקבלת אישור עקרוני מבנק מלווה להסכם, למתן ההלוואה לבעלים בתוך 30 ימים מיום החתימה, וכן בחתימת הבעלים על הסכם עם רשות המיסים.

 

אבישי בן-חיים, מנכ"ל רוטשטיין, מסר כי "מדובר בפרויקט שעשוי להגיע להיקף משמעותי של כ-1,000 יחידות דיור בתוספת שטחי מסחר רבים, באזור הצפוי ליהנות מגידול בביקושים, שייתן מענה להתרחבותה של העיר בית שמש, זאת בהתאם לאסטרטגיה של החברה לקידום מגה שכונות באזורים מרכזיים בארץ".

 

נכון לסוף הרבעון השלישי 2018, רוטשטיין מבצעת ומשווקת כ-1,000 יחידות דיור (660 יחידות דיור חלק החברה), מתוכן נמכרו כ-400 יחידות דיור בתמורה לכ-460 מיליון שקל. נכון לחודש ספטמבר, לחברה עתודות קרקע לפרויקטים בתכנון בהיקף של כ-1,900 יחידות דיור לצד זכויות בקרקע לבניית 17,000 מ"ר מסחר ומשרדים, בנוסף לפרויקט הנוכחי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x