$
חדשות נדל

פרסום ראשון

ראש עיריית ראשל"צ מקדם את מתחם האלף: פורסמו מכרזים לשני מגדלים

המכרז האחד הוא ל-12 דונם ובו ייבנו 75 אלף מ"ר בנוי לתעסוקה ומסחר ב-20 קומות. מחיר המינימום: 93 מיליון שקל. המכרז השני הוא ל-5 דונם ומיועד לתעסוקה ומסחר בשטח של 33 אלף מ"ר ב-19 קומות. מחיר המינימום: כ-48 מיליון שקל

ענת דניאלי 16:3926.12.18

שני מכרזים להקמת מגדלי תעסוקה ומסחר במתחם האלף במערב ראשון לציון פורסמו השבוע. האחד במחיר התחלתי של 93 מיליון שקל והשני במחיר התחלתי של 48 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

מתחם האלף הנו עתודת קרקע נרחבת של דיונות חול במערב העיר בשטח של כ-1,000 דונם. המקום מיועד ברובו לתעסוקה ושוכן ממערב לנתיבי איילון ובסמוך לתחנת הרכבת משה דיין. במקום מתוכננים 1.75 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר, 5,400 יח"ד ו-120 דונם של פארקים. עתודות הקרקע במתחם שייכות בחציין לעיריית ראשון לציון וחלקן לבעלי קרקע פרטיים.

 

 

הדמיית מתחם האלף הדמיית מתחם האלף הדמיה: טוטם הדמיות

 

המכרז האחד כולל שטח של 12 דונם ויכלול כ-74.7 אלף מ"ר בנוי לתעסוקה ומסחר ב-20 קומות ומחיר המינימום המצוין במכרז הנו 93 מיליון שקל . המגרש השני הנו בשטח של כ-5 דונם גם כן מיועד לתעסוקה ומסחר בשטח של כ-32.9 אלף מ"ר ב-19 קומות ומחיר המינימום המוצע על פי המכרז הנו כ-48.2 מיליון שקל. המכרזים יסגרו באמצע חודש פברואר ובמקום יתקיים כנס מציעים כחודש קודם לכן.

 

בעבר כבר זכתה במגרש במתחם האלף קבוצת דיסקונט הכוללת את דיסקונט, cal ומרכנתיל ועבודות ההקמה החלו בקיץ. בנוסף פרשקובסקי ואמות זכו בחודש יוני האחרון במגרשים סמוכים למסחר ותעסוקה בסכומים של 81 מיליון שקל ו-30 מיליון שקל בהתאמה. ממנהלת המתחם נמסר כי בקרוב יחלו החברות בעבודות על הקרקע.

 

מתחם האלף החל תחת ראש העיר הקודם של ראשל"צ, דב צור ובמקום נקשרו ופורסמו חשדות במסגרת פרשת שחיתות בה נחקר גם ח"כ דוד ביטן (הליכוד). כעת נראה כי ראש העיר החדש רז קינסטליך ממשיך בקידום מתחם התעסוקה הנרחב ע"י פרסום המכרזים כאמור וקידום המתחם בתוך כך.

 

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון מסר: "אני רואה חשיבות עליונה בקידום אזורי תעסוקה ומסחר בעיר והקמתו של מתחם ה-1000 תספק פתרון שישפיע לא רק על התעסוקה בעיר, אלא תשפר משמעותית גם את בעיות התחבורה. אני קורא לחברות וליזמים להגיע ולהיות חלק מהמטרופולין החדש של ישראל."

 

עדי ברוק, מנכ"ל מנהלת מתחם האלף ציין: "אנו יוצאים לדרך עם שני מכרזים נוספים שיוכלו לתת מענה להתעניינות הרבה בקרב משקיעים וחברות גדולות במשק. בהמשך נקיים כנס לרוכשי מסמכי המכרז ואנחנו מקווים שבעוד כחודשיים יהיו לנו זוכים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x