$
התחדשות עירונית

ירושלים: אושרו 570 יח"ד ב-4 תוכניות של התחדשות עירונית

2 מהתוכניות הן של חברת אפריקה התחדשות עירונית ותוכנית נוספת של חברת משהב; התוכניות ממוקמות בשכונת הקטמונים וכן בקריית יובל וקריית משה

דותן לוי 15:3312.12.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים אישרה השבוע 2 תוכניות להתחדשות עירונית בקטמונים וכן שתי תוכניות נוספות בקריית יובל וקריית משה הכוללות בסך הכל 569 יח"ד חדשות, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

התוכנית שאושרה ברחוב סן מרטין 25-23 בשכונת קטמונים ח'-ט', כוללת הריסה של 2 מבני שיכון קיימים הכוללים 34 יח"ד בסך הכל, והקמה של בניין מגורים בן 19 קומות ובניין נוסף של 10 קומות אשר יכללו בסך הכל כ-104 יחידות דיור. התוכנית מתפרשת על שטח של 2.5 דונם וממוקמת בין הרחובות סן מרטין מדרום ורחוב רבי צדוק. בחלק הפונה לרחוב סן מרטין יוקמו שטחי מסחר ושטחי ציבור עבור מרכז לרווחת הקשיש. מדובר בתוכנית שיזמה חברת "אפריקה התחדשות עירונית", חברה בת בבעלות מלאה (100%) של אפריקה ישראל מגורים, ונערכה על ידי סטודיו יגאל לוי אדריכלים.

 

תוכנית נוספת שאושרה להפקדה, שהיא ביוזמת חברת אפריקה התחדשות עירונית, ממוקמת ברחוב בוליביה 14 שבשכונת קריית היובל. התוכנית כוללת הריסה של בניין שיכון הכולל 56 יח"ד, והקמה של 3 מבני מגורים, אחד בגובה 17 קומות ושניים בגובה 10 קומות אשר יכללו 180 יח"ד. התוכנית מתפרשת על שטח של 3.6 דונם כוללת בנוסף, הקמת שני מעברים ציבוריים לקישור בין מפלסי הרחובות וחיזוק ציר הרכסים בשכונה הוא ציר הולכי רגל המקשר בין שטחים ירוקים ושטחי ציבור בשכונה, חזית מסחרית, הרחבת המדרכות ו-3 מעונות יום המשולבים בבינוי. התוכנית נערכה על ידי משרד ארי כהן אדריכלים.

 

 

הקטמונים בירושלים הקטמונים בירושלים צילום: עמית שאבי

 

 

עוד אישרה הועדה תוכנית ברחוב אנטיגונוס 14 שבשכונת קטמונים א'-ו', המקודמת על ידי חברת "פנינת אנטיגונוס". התוכנית תכלול הריסה של בניין שיכון הכולל 46 יח"ד והקמה של 4 בנייני מגורים בגובה 10 קומות הכוללים 155 יחידות דיור. התוכנית מתפרשת על שטח של 3.8 דונם וממוקמת בין הרחובות אנטיגונוס, בן חפץ, וקיים. מעבר ליח"ד החדשות, התוכנית מציעה הקמת מעבר ציבורי בלב המתחם המקשר בין הרחובות ומשולבות בו רחבות ציבוריות, גן ילדים ושטחי מסחר. כן מוצעת הרחבה והסדרה תחבורתית של קטעי הרחוב המשיקים לתוכנית. התוכנית נערכה על ידי משרד בריידמן-אגמון אדריכלים

 

תוכנית נוספת שאושרה ברחוב פרבשטיין בשכונת קריית משה, תכלול הריסה של מבנה שיכון של 32 יח"ד והקמה מגדל מגורים בגובה 32 קומות ובו 130 יח"ד. התוכנית מתפרשת על שטח של 3.6 דונם וממוקמת ברחוב פרבשטיין בגבול הדרומי של שכונת קריית משה ובסמוך לשדרות הרצל ולתחנת "החלוץ" של הרכבת הקלה. במסגרת התוכנית יוקם מעבר ציבורי שיחבר את השכונה לשדרות הרצל ויגדיל את נגישות תושבי השכונה לתחנת הרכבת הקלה, חזית מסחרית לצד הרחבת המדרכות, גן ילדים וספרייה עירונית המשולבים.

 

התוכנית היא ביוזמת חברת "משהב", ונערכה על ידי משרד טיטו-אומן אדריכלים. היחס בין מספר הדירות הישנות שיהרסו לחדשות נע בין כ-3 יח"ד חדשות על כל יח"ד שנהרסת בשכונת קטמונים, ועד ל-4 יח"ד בקריית משה.

 

מתכננת המחוז שירה תלמי-באבאי, ציינה כי "התוכניות ממשיכות את תנופת ההתחדשות העירונית בירושלים ומציעות מעבר להיצע יחידות הדיור בעיר ושדרוג הרקמה הבנויה, גם חידוש המרחב הציבורי ושדרוג של רמת השירותים העירוניים בהם גני ילדים, מעונות יום, מרכז לקשיש, ספרייה עירונית ושטחי מסחר שכונתיים, וזאת כדי להפוך את הרקמה העירונית לפעילה ומגוונת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x