$
חדשות נדל"ן

מול בניין העירייה: משאית מנוף קרסה במהלך עבודות שיפוץ

תאונת עבודה נוספת בענף הבניין, לא נגרם כל נזק לנפש או לרכוש. עו"ד ישראל אסל: "חוסר הקפדה בנושא הבטיחות יכול בסופו של דבר לפגוע גם בעובדי העירייה היושבים במשרדים"

בילי פרנקל 13:4904.12.18

תאונת עבודה נוספת בענף הבניין: משאית מנוף קרסה הבוקר (ג') מחוץ לעיריית הרצליה, במסגרת עבודות שיפוץ הנערכות במבנה, אותן מבצעת החברה הכלכלית.

 

מדוברות העירייה נמסר כי לא נגרם כל נזק לנפש או לרכוש. עוד נמסר, כי משטרה הוזמנה למקום וכי התאונה נחקרת.

 

 

 

המשאית מחוץ לבניין העירייה. "גם העובדים היושבים במשרדים עלולים להיפגע" המשאית מחוץ לבניין העירייה. "גם העובדים היושבים במשרדים עלולים להיפגע"

 

 

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה ומומחה לבטיחות, מעריך כי התאונה התרחשה ככל הנראה במהלך פריקת חומרי בניין ובשל תפעול לקוי של המנוף. לדבריו, מדובר באחת מהתאונות השכיחות בענף.

 

"זוהי משאית מנוף להעמסה עצמית שפרקה, ככל הנראה, חומרי בניין", אמר. "ייתכן שמדובר בתפעול לקוי של המנוף, שכן צריך היה לפתוח את הרגלים ואת המייצבים ולבצע פריקה בטוחה. בתמונות ניתן לראות שהרגליים של המנוף סגורות".

 

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, הסביר כי המשאית התהפכה כתוצאה מקריסת זרוע של מנוף להעמסה עצמית. "המשאית הגיעה לעיריית הרצליה במטרה לספק חומרי בניין, ככל הנראה לצורך ביצוע עבודות שיפוצים בתוך בניין העירייה", אמר. "בנס לא נפגעו עוברי אורח תמימים".

 

לדבריו, תאונה זו מדגישה את אזלת ידן של הרשויות המקומיות בטיפול בנושא מכת תאונות העבודה בענף. "במשך שנים רבות, וגם היום, הרשויות המקומיות מתחמקות מאחריותן החוקית הקבועה בסעיף 236 לפקודת העיריות לאכוף את נושא הבטיחות בעבודה באתרי הבנייה. התאונה שאירעה היום, ממש בכניסה לבניין עיריית הרצליה, צריכה להדליק נורה אדומה מהבהבת לרשויות המקומיות: חוסר הקפדה בנושא הבטיחות בעבודה יכול בסופו של דבר לפגוע גם בעובדי העירייה היושבים במשרדים".

 

לפי נתוני אתר נרתמים, המופעל על ידי קו לעובד, מתחילת השנה נהרגו 38 פועלי בניין בתאונות עבודה בענף, 42 נפצעו קשה ו-121 נפצעו בינוני. זאת, בנוסף לשלושה עוברי אורח שנהרגו כשעברו ליד אתרי בנייה. ההרוג האחרון איבד את חייו בתחילת החודש שעבר, במהלך עבודות שיפוץ מבנה בחיפה. פואד נג'יס דראושה, בן 53 במותו, נהרג כתוצאה מחפץ כבד שנפל עליו מגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x