שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

ארמונות מחול: פרויקט "כפר הטירות" בטורקיה פשט את הרגל

בצפון טורקיה בנתה החברה כ-590 טירות קטנות מתוך 730 מתוכננות, 350 מהן נקנו ע"י תושבים מהמפרץ. אולם החברה נקלעה לחובות של 27 מיליון דולר, לטענתה בין השאר משום שהקונים מהמפרץ לא העבירו את הכסף

שירות כלכליסט 22:3929.11.18

בניית מאות המבנים דמויי הטירות שהלכו ונבנו באזור בולו בצפון טורקיה עבור משקיעים עשירים מהמפרץ, נעצר כי ליזמית נגמר הכסף. בית משפט בטורקיה הכריז על חברת Sarot Group שניהלה את הפרויקט ששמו בורג' אל באבאס (Burj Al Babas) כפושטת רגל בשל חובות של 27 מיליון דולר.

 

במסגרת הפרויקט היו אמורות להיבנות באזור ההררי כ-730 וילות שמזכירות טירות מסיפורי אגדה, שכוללות בריכות שחייה, מרחצאות טורקיים, מרכזי בריאות, מרכז קניות ומסגד.

 

קונים מקטאר, בחריין, כוויית, איחוד האמירויות וסעודיה כבר רכשו 350 מהווילות, במחירים שבין 370 אלף ל-530 אלף דולר. אדריכל הפרויקט, נאג'י יורוק, סיפר שהרוכשים עמדו על כך שהווילות ייעוצבו כטירות.

 

 

 צילום: facebook / Burj Al Babas

 

 

יו"ר Sarot Group, מהמט אמין ירדלן, האשים את הלקוחות בגרימת פשיטת הרגל משום שלטענתו הם לא העבירו את התשלומים. "לא קיבלנו סכום של 7.5 מיליון דולר עבור הווילות שמכרנו ללקוחות ממדינות המפרץ. הגשנו בקשה להגנה בפני פשיטת רגל אבל בית המשפט פסק על פשיטת רגל. בכוונתנו לערער על הפסיקה", אמר יו"ר החברה.

 

עד כה הספיקה החברה לבנות 587 וילות, ולמרות שבית המשפט הורה לה להפסיק את הבנייה מיידית, ירדלן עדיין אופטימי: "הפרויקט מוערך ב-200 מיליון דולר, ועלינו למכור רק עוד 10 וילות כדי לשלם את חובותינו. אני מאמין שאנחנו יכולים להתגבר על המשבר בתוך כ-5 חודשים, ולהתחיל לאכלס את הפרויקט באופן חלקי ב-2019".

 

 צילום: facebook / Burj Al Babas

 

 

כפר הווילות בחורף כפר הווילות בחורף צילום: facebook / Burj Al Babas

 

  צילום: facebook / Burj Al Babas

 

 צילום: facebook / Burj Al Babas

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x