$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

רוב דירות שיכון ובינוי בשכונת "אור ים" באור עקיבא יימכרו לאנשי קבע

מבצע ההנחה עליו סיכם מועדון חבר עם שיכון ובינוי מצטרף למבצע מכירות של מאות דירות מוזלות לחבריה באור יהודה

ענת דניאלי 07:0228.11.18

רוב הדירות בשכונת אור ים החדשה המוקמת באור עקיבא צפויות להימכר בהטבה לחברי מועדון “חבר”, כ־130 אלף אנשי קבע וגמלאי מערכת הביטחון, כך נודע ל”כלכליסט”.

 

 

 

חברת שיכון ובינוי נדל”ן שבשליטת נתי סיידוף מצויה במגעים מתקדמים עם חבר לשיווק הדירות לחברי המועדון. ההבנות בין הצדדים טרם נחתמו סופית, אך החתימה צפויה במשך השבועיים הקרובים.

 

מדובר בפרויקט הכולל כ־660 דירות, מהן ישווקו כ־550 דירות בהנחה לחברי המועדון. הוצאת היתר הבנייה במקום צפויה לתחילת 2019 כאשר עוד לא ידוע מה המחיר שיוצע בהנחה למחזיקי מועדון חבר ומה המחיר בשיווק רגיל, אך אם להסתמך על מבצעי העבר שבהם רכשו חברי חבר כמעט את כל הדירות בפרויקטים רחבי היקף - צפוי שיעור ההנחה לעמוד על כ־15% ביחס למחיר השוק.

 

שכונת אור ים מצויה על עתודת קרקע נרחבת של כ־1,000 דונם בין כביש 4 לכביש 2 בחלקה הדרומי של אור עקיבא. הקרקע שייכת לקרן קיסריה שבבעלות משותפת של משפחת רוטשילד והמדינה. שיכון ובינוי נדל"ן רכשה באוקטובר 2017 את הקרקע להקמת פרויקט על שטח של כ־55 דונם בשיווק הראשון, המכונה שלב א', בשכונה של החברה לפיתוח קיסריה. לצורך כך שילמה החברה כ־17 מיליון שקל על פי דו"חותיה הכספיים ל־2017. על השכונה בכללותה צפויות להיבנות כ־3,500 דירות משולבות שטחי ציבור מסחר ומשרדים. במסגרת מחיר למשתכן צפויים במקום כ־2,100 דירות ועד כה שווקו 1,250 דירות במסגרת התוכנית בחמישה מתחמים.

 

 

הדמיית שכונת אור ים הדמיית שכונת אור ים צילום: Viewpoint

 

במסגרת השיווק הראשון שהוציאה החברה לפיתוח קיסריה נמכרו מגרשים להקמת 973 דירות, לפני הקלות המאפשרות הרחבת מספר הדירות. בשיווק הראשון חברת שיכון ובינוי זכתה בקרקע להקמת 496 דירות (ולאחר ההקלה הפרויקט יכלול כ־660 דירות), אלקטרה השקעות זכתה בקרקע ל־286 דירות וחברת יורו ישראל ל־91 צמודי קרקע. החברות כאמור כבר בתהליכים לקידום הבנייה והגשת ההיתרים.

 

לדברי מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, הוא שמע על האפשרות שרבות מהדירות בפרויקט של שיכון ובינוי ישווקו לחבר, אך הטיל ספק אם המהלך ייצא בסופו של דבר לפועל. לדבריו, "החברות הבונות בשכונה בשטחים ששווקו אינן מחויבות בהסכמים לציין למי ישווקו הדירות ובאיזו מסגרת. אנו מרוצים מכך שייתכן שהפרויקט ישווק לחבר. זה מקדם את המדיניות שלנו להבאת אוכלוסייה חזקה לשכונה ולעיר".

 

כרסנטי הוסיף כי הוא צופה שבקרוב יתקבלו היתרי הבנייה לפרויקטים משיווק שלב א' בשכונה החדשה: "יש התקדמות בהגשת ההיתרים ובמקביל נעשות פעולות לקידום הפיתוח ושהאכלוס יגיע ביחד עם הפיתוח - וכשתחל הבנייה כל התשתיות כבר יהיו מוכנות. החברות משלב השיווק הראשון כבר החלו בהגשת ההיתרים ומצויות בהשלמת תנאים מול הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה שומרון. להערכתי בעוד כמה חודשים יחלו היזמים לעלות על הקרקע. הפיתוח והתנאים לקבלת היתרי הבנייה מצדנו הושלמו, או מצויים בשלב מתקדם".

 

לאחר שבתחילת העשור היו מבצעי המכירות ההמוניים של דירות לחברי מועדון חבר מחזה נפוץ, הלכה התופעה ודעכה בשנים האחרונות, בין היתר בשל ביקורת ציבורית לאור העובדה כי המועדון אינו עורך כל הבחנה בין רוכשים מבוססים ומרובי דירות לבין רוכשי הדירה הראשונה, וכן על רקע מבצע מחיר למשתכן. אולם כעת נראה כי המועדון שב ומגביר את המאמצים בכל הקשור למבצעי הנדל"ן. לאחרונה שיווקה חברת גינדי החזקות קרוב ל־300 דירות באור יהודה במבצע מכירות לחברי המועדון, ואלה אזלו תוך שמונה שעות.

 

משיכון ובינוי נמסר בתגובה: "מדובר בפרויקט הנמצא בתחילתו וטרם הוחלט על אופן שיווקו".

 

מחבר נמסר בתגובה: "אנו מנהלים כיום חילופי דברים עם חברת שיכון ובינוי, כמו גם עם חברות נדל"ן נוספות, לקיום מבצע דיור עתידי לעמיתי מועדון חבר. טרם התקבלו החלטות כלשהן וברגע שייסגר פרויקט זה או אחר, נפרסם זאת בצורה מסודרת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x