$
חדשות נדל"ן

רמ"י לגינדי החזקות: עצרו את מכירת הדירות לעמיתי חבר באור יהודה

בפרויקט "בית בפארק" ייבנו 1,450 דירות, 20% מהן רשאית גינדי החזקות לשווק במחירי שוק חופשי ואותן ייעדה לחברי מועדון חבר. הסיבה להוראת רמ"י: החשש לשיווק מפלה של דירות הנבנות בקרקעות מדינה

נמרוד בוסו 15:1804.11.18

חודש לאחר שחברת גינדי החזקות הודיעה כי בכוונתה לשווק 283 דירות בפרויקט "בית בפארק" באור יהודה, הורתה לה היום (א') רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לחדול ממכירת הדירות רק לעמיתי מועדון חבר.

 

 

 

מדובר בפרויקט הכולל כ-1,450 דירות, אותו בונה גינדי החזקות במסגרת מחיר למשתכן. 20% מהדירות רשאית גינדי החזקות לשווק במחרי שוק חופשי, וזהו החלק שאותו מתכוונת גינדי להקצות למועדון חבר, בהנחה של 12%.

 

אלא שעל פניו נראה כי קיימת בעייתיות בשיווק מסוג זה בקרקע שהיא קרקע מדינה, שכן שיווק לעמיתי חבר בלבד מגביל את מרבית האוכלוסייה מאפשרות שימוש בקרקע המדינה. על רקע זה פנתה האגודה לזכויות האזרח אל רמ"י בתלונה ודרשה כי תתערב לעצירת השיווק במסגרת המבצע.

 

הדמיית הפרויקט באור יהודה הדמיית הפרויקט באור יהודה קרדיט: משרד viewpoint

 

"הרשות דורשת מגינדי לעצור את שיווק הפרויקט, זאת בעקבות טענות שהעלתה האגודה לזכויות האזרח, על חשש לאפליית אזרחים שאינם נמנים על מועדון חבר", נמסר היום מרמ"י. "היועצת המשפטית של רשות מקרקעי ישראל, עו"ד מניה ליייקין, שלחה מכתב להנהלת גינדי החזקות ובו דרישה לעצירת השיווק רק למועדון חבר ובקשה להבהרות נקודתיות הדרושות לשם גיבוש עמדה סופית בסוגיה".

 

בכתבה שפורסמה לפני כחודש ב"כלכליסט" בנושא, אמר עו"ד גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח כי אין זה המקרה היחיד שבו משווקת גינדי החזקות פרויקט הנבנה בקרקעות מדינה לעמיתי מעדון חבר בלבד.

 

תגובת גינדי החזקות: "כפי שכבר השיבנו לפני מספר שבועות לפניית האגודה לזכויות האזרח ואף יידענו את רשות מקרקעי ישראל, מכירת דירות השוק החופשי בפרויקט בית בפארק באור יהודה פתוחה לכלל הציבור ואין במבצע המכירות ליתן בלעדיות לרכישת הדירות בפרויקט לחברי מועדון חבר, אלא מתן הטבות שונות לחברי מועדון חבר לרבות הנחה על המחיר המפורסם. המכירה הינה לקהל הרחב ואנו מזמינים את כלל הציבור לרכוש דירות בפרויקט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x