$
חדשות נדל

מתקרבים לשלב הסופי: תוכנית המהפך לקניון ארנה בהרצליה אושרה בולחוף

התוכנית החדשה צפויה לסייע לקניון הכושל לצאת מהתדמית השלילית שנוצרה לו במהלך השנים; מדובר בתוכנית שיזמה קרן ריאלטי שרכשה את הקניון לפני שנתיים; התוכנית תכלול שטחים לספורט ימי, חזיתות מסחריות וחיבור טוב יותר אל הים

דותן לוי 16:5331.10.18

הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחוף), בראשות מנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר, אישרה היום (ד') את התוכנית החדשה לקניון ארנה בהרצליה. התוכנית המוצעת כוללת פתיחה של המרחב הסגור הקיים, לטובת מעברים רחבים שישמשו את הציבור, והפיכת החזיתות האטומות ברובן, לטובת חזיתות מסחריות ובהן גם פעילות להגברת החיבור בין העיר לים.

 

 

 

 

ההחלטה, שהתקבלה פה אחד, היא ביטוי לרצון הוועדה לשפר את מצבו הנוכחי של המתחם אשר הדרדר בשנים האחרונות, וכמובן בתמיכה בהליך שינוי המנגיש את החוף ואת הים לטובת הציבור. בוועדה ציינו, כי "מיקומו של הקניון במרחב בעל חשיבות מרכזית בסביבה החופית, בסמיכות לחופי רחצה, למרינה ולמוקד החינוך הימי ולשטח הפתוח של תל מיכל, הוועדה רואה בחיוב את התוכנית".

 

 

קניון ארנה והמרינה בהרצליה קניון ארנה והמרינה בהרצליה צילום: אריאל בשור

 

 

ההחלטה שהתקבלה צפויה להרחיב את המעברים הפנימיים המקשרים בין החוף, הטיילת והעיר. בסך הכל מתוכננים 4 מעברים שיאפשרו מעבר של הציבור לים ויהיו עם חזיתות מסחריות. כמו כן, עורכי התכנית הציעו כי התוכנית תייעד שטח בהיקף שלא יפחת מ-500 מ"ר לשימוש חינוך ימי, עבור פעילות מרכז חינוך וספורט ימי, וגם בכך תמכה הוועדה.

 

מנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר: "התוכנית משפרת באופן משמעותי את המרחב הציבורי לטובת הציבור. התוכנית שומרת על העיקרון שחוף הים הינו נחלת הכלל וקבעת נגישות של הציבור מהעיר אל הים. זאת, ע"י יצירת מעברים עירוניים שישלבו מסחר ובתי קפה תוך מבטים פתוחים אל הים".

 

התוכנית היא בסמכות ועדה מקומית, היא אושרה להפקדה בינואר 2018 ונדרשה באישור הולחוף. כעת עם אישור הולחוף, התוכנית תוחזר לוועדה המקומית להמשך הליך התכנון. התוכנית נערכה ע"י משרד פוסטר אדריכלים, שער אדריכלים ואדריכלית אירית כוכבי.

 

היוזמה לשינוי הקניון החלה לאחר רכישתו על ידי קרן ריאלטי במאי 2016 מידי ארנה גרופ שבשליטת מרקוס ובר. הקרן רכשה את הקניון ב-335 מיליון שקל כשהוא בתפוסה נמוכה ומציג פדיונות נמוכים, כך שמיום הרכישה הצהירו מנהלי הקרן כי בכוונתם לפעול להשבחתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x