חדשות נדל"ן

מתחם שבטי ישראל בקריית גת יעבור לטיפול הוותמ"ל

קבינט הדיור אישר את התוכנית לפינוי בינוי הגדולה ביותר בקרית גת במסלול הותמ"ל; התוכנית תכלול 2,725 יח"ד במקום 372 היח"ד הקיימות

דותן לוי 14:2429.10.18

משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, העבירו את מתחם "שבטי ישראל" בעיר קריית גת, למסלול המהיר של הוותמ"ל (הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור).

 

 

 

מתחם שבטי ישראל הוא פרויקט פינוי-הבינוי הגדול ביותר המקודם כעת בקריית גת והוא יכלול 2,725 יחידות דיור שייבנו, לאחר שיהרסו 372 יחידות דיור קיימות. התוכנית משקפת יחס של 1:7.3 אשר משמעותה כי על כל יחידה שתיהרס ייבנו כ-7 יח"ד חדשות. במונחים של פינוי בינוי מדובר ביחס גבוה מאד המשקף ערכי קרקע נמוכים, כך שרק באמצעות העלאת היחס ניתן להפוך את הפרויקט לכדאי כלכלית. המתחם תחום על-ידי כביש 35 מצפון, ושטחו כ-190 דונם.

 

 

קריית גת (ארכיון) קריית גת (ארכיון) צילום: אבי רוקח

 

בחודשים האחרונים אושרו בקבינט הדיור 11 מתחמי פינוי-בינוי בערים ברחובות, נתניה, יהוד, אור יהודה, בת-ים, בית שמש, גבעת שמואל ולוד. שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר כי: "במקום של צפיפות אוכלוסייה וחוסר במשאבי קרקע כמו זה הקיים בישראל, התחדשות עירונית של שכונות ישנות ומוזנחות והפיכתן לאזורים פורחים ואטרקטיביים במרכזי הערים, הינה רכיב חשוב בהגדלת היצע הדירות. חלקה של ההתחדשות העירונית ילך ויגדל בשנים הקרובות בכל רחבי הארץ. התוכניות החדשות שיאושרו תבאנה לבנייתן של 2,725 יחידות דיור חדשות לטובת בני המקום הוותיקים ולמען דיירים חדשים".

 

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: "הפרויקט במתחם שבטי ישראל הוא המשמעותי ביותר בפריפריה הרחוקה, ובפרט בקריית גת, ומהווה מבחינתנו את יריית הפתיחה להשקעה בהתחדשות עירונית בפריפריה. אנו נמשיך לפעול לקידום מהיר של תהליכי ההתחדשות העירונית בעזרת שלל הכלים שברשותנו ובעזרת הוותמ"ל, לשם קידום והאצה של תהליכי התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ, ובפרט בפריפריה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x