חדשות נדל"ן

המשקיע המיליונר שמוכר את אחוזת הענק שלו בביטקוין

רוי נידרהופר, מנהל קרן גידור, מוכר את הבית שלו במנהטן ב-16 מיליון דולר. כמי שמצהיר על עצמו כ"מאמין גדול בביטקוין", הוא מוכן שחלק מהתשלום יועבר במטבע הווירטואלי

שירות כלכליסט 23:1323.10.18
מנהל קרן הגידור רוי נידרהופר מציע למכירה את הבית שלו בניו יורק תמורת 15.9 מיליון דולר, אך הוא מוכן לקבל תמורתו גם ביטקוין. "אני מאמין גדול בביטקוין", הסביר. "אני רוצה שיהיו בבעלותי עוד מטבעות ביטקוין". הוא עד כדי כך מעוניין במטבע הווירטואלי, שהכריז כי אם ימצא קונה שיסכים לשלם בביטקוין, הוא יהיה מוכן לכסות את דמי התיווך ועלויות נלוות. "אני אשלם במזומן כדי לשמור על הביטקוין", אמר.

 

מדובר באחוזה בשטח 996 מ"ר בריבסייד דרייב באפר ווסט סייד במנהטן, המורכבת משלוש יחידות, שנידרהופר חיבר ביחד. הוא שילם עבור הנכס 12.9 מיליון דולר לפני חמש שנים.

 

לנכס היסטוריה מעניינת. הוא נבנה ב-1897 וכלל חמש קומות, מעלית וחמישה חדרי רחצה. הנכס משקיף על ריברסייד פארק, נהר האדסון וניו ג'רזי. הוא נרכש במקור על ידי הנרי מינר, חבר קונגרס ואיש עסקים שבבעלותו הייתה רשת תיאטראות ובית מרקחת. הוא שילם עבור הבית 125 אלף דולר.

 

מאז הבית עבר שורה של בעלים עשירים, ובשלהי שנות ה-30 הומר למתחם גני ילדים, ולאחר מכן הופרד ליחידות שונות. היחידות אוחדו מחדש כאמור לאחר שנרכש על ידי נידרהופר. כיום הבית כולל שש קומות. לקומת הכניסה שתי כניסות. הכניסה הראשית מובילה לחדר מבוא עם קירות שיש, בעוד שהכניסה השנייה מרחוב 76 מובילה ליחידת דיור של שני חדרים, שכוללת מטבח משלה וחצר אחורית. הבית כולל גם מרתף יינות, שנידרהופר המיר לאולם קולנוע ביתי.

 

בקומה השנייה יש חדר נשפים עם תקרה בגובה כמעט ארבעה מטרים ופינת אח. בקומה הזו יש גם מטבח נוסף וחדר שינה עם אמבטיית שיש וג'קוזי. נידרהופר המיר את הקומה השלישית לחדר שינה ראשי. בקומה הזו אפשר למצוא גם חדר שינה נוסף ועוד מטבח. הקומה הרביעית הפכה תחת ידיו של נידרהופר, המכהן גם כיו"ר דירקטוריון האופרה של ניו יורק, למרכז בידור, כולל מטבח, חדר אוכל, סלון, מרפסת וספריה חסינת קול. המרפסת הזו משקיפה על סנטרל פארק. הגישה לקומה החמישית היא באמצעות גרם מדרגות מזכוכית, ושם יש חדר שינה נוסף. בקומה השישית נמצא חדר השינה האחרון, המואר על ידי חלון סקיילייט.

 

בנוסף, הבניין כולל חמישה אזורים חיצוניים, אם כי אין לו גינה. דבר שלטענתו של נידרהופר לא מהווה בעיה בשל מיקום הבית. "אני יכול לראות מהמרפסת את הילדים שלי משחקים בפארק, וכשאני בפארק יש לי עדיין גישה ל-Wi-Fi הפרטי שלי".

  

הכניסה לביתו של רוי נידרהופר הכניסה לביתו של רוי נידרהופר צילום: Douglas Elliman

 

 

 צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 צילום: Douglas Elliman

 

 

 

 צילום: Douglas Elliman

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x