$
חדשות נדל"ן

נדחתה עתירת חברת אונירם, שביקשה לבנות חניון תת־קרקעי בשטח של עיריית יהוד מונוסון

בית המשפט המחוזי קבע כי העירייה לא חייבת לאשר שימוש תת־קרקעי בשטח ציבורי לצורך הקמת חניון פרטי

דותן לוי 08:2223.10.18

בית המשפט המחוזי מרכז דחה את עתירת חברת אונירם, שביקשה להקים חניון תת־קרקעי בשטח שנמצא בבעלות עיריית יהוד מונסון. השופט צבי דותן קבע כי העירייה לא חייבת לאשר שימוש תת־קרקעי בשטח ציבורי לצורך הקמת חניון פרטי, ולעירייה, כבעלת הקרקע, יש חובה לשמור על השטח הציבורי, למעט במקרים יוצאי דופן.

 

ב־2012 זכתה אונירם במכרז לקרקע המיועדת להקמת בית דיור מוגן תמורת 9 מיליון שקל. בסמוך לקרקע זו קיים מגרש שהוחזק על ידי רשות מקרקעי ישראל, אך הופקע במאי 2017 על ידי עיריית יהוד מונסון. בהוראות התוכנית לדיור מוגן נכתב כי ליזמי הדיור המוגן תותר בניית מרתפי חניה עבור בנייני המגורים מתחת לשטח ציבורי פתוח בכפוף להסכם שייחתם בין היזמים לעירייה, המסדיר את זכות השימוש בחניה. אלא שכאשר ביקשה החברה היתר בנייה ההחלטה לאפשר הקמת חניון הגיעה למועצת העיר, וזו דחתה את הבקשה, שכללה 62 חניות.

 

יעלה מקליס, ראשת עיריית יהוד מונוסון. “העירייה לא חייבת לאשר שימוש בקרקע” יעלה מקליס, ראשת עיריית יהוד מונוסון. “העירייה לא חייבת לאשר שימוש בקרקע” צילום: דוברות עיריית יהוד- מונוסון

 

השופט קיבל את עמדת העירייה, שיוצגה על ידי עורכי הדין אלי וילצ'יק ורוית צימנט ממשרד כהן וילצ'יק ושות', וקבע כי התוכנית להקמת חניון תת־קרקעי בשטח ציבור, עבור בניין לדיור מוגן היא מישור התכנוני בלבד, ואין בה כדי לחייב את העירייה: "הוראה בתוכנית, הקובעת כי לפלוני זכות לבנייה במגרשו של אלמוני, אינה תופסת כל עוד אלמוני לא הסכים לכך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x