$
חדשות נדל"ן

בשבוע שבו נהרגו 4 פועלי בניין: ראש מינהל הבטיחות במשרד העבודה התפטר מתפקידו

בשבוע קשה שבו זינק מספר ההרוגים מתאונות עבודה, כתב ארז מימון כי גורמים במשרד העבודה מתערבים בתפקידו. הוא עזב את תפקידו לאחר כחצי שנה בלבד. עובדים במשרד מאשימים בכיר אחר כי חתר תחתיו: "סרח במילוי תפקידו ויצר זילזול וחוסר גיבוי"

דותן לוי 11:2218.10.18

בשבוע שבו נהרגו ארבעה פועלים מתאונות, החליט האיש שאחראי על בטיחות במשרד העבודה ארז מימון להתפטר מתפקידו. מימון, ראש מינהל הבריאות התעסוקתית והבטיחות, כתב בהודעת ההתפטרות שלו כי הוא מאשים את האחראי על זרוע הבטיחות במשרד בהתערבות בתהליכים שאינם נוגעים לתחום אחריותו ובפגיעה באינטרס הציבורי. "לאור לחצים רבים מצד גופים שונים במשרד, לקדם אג'נדה תקשורתית שהינה בגבול הלא חוקית, על חשבון אג'נדה מקצועית", נכתב בהודעתו.

 

מימון נכנס לתפקידו לפני כחצי שנה באפריל 2018 כשהחליף את אריק שמילוביץ', שכיהן באותם ימים בתפקיד לאחר הדחתה של ראשת מינהל הבטיחות ורדה אדוארדס בנובמבר 2017.

 

 

 

בעקבות התפטרותו של מימון, פרסמו אנשי המשרד מכתב קשה תחת הכותרת "מספר עובדות מחליאות וקשות מנשוא שקדמו להתפטרותו של ראש המינהל". במכתב הם מתייחסים למנהל תחום עבודה בכיר אחר במשרד, עליו הם כותבים כי "סרח במילוי תפקידו ויצר זילזול, חוסר גיבוי, חתרנות ומרי במטה ובמחוזות, כל זאת על מנת לקדם את מועמדו האישי אל מול הנהלת הזרוע והמשרד".

 

 

תאונת עבודה בבית שמש תאונת עבודה בבית שמש צילום: איחוד הצלה

 

במכתב ציינו העובדים כי הוא נהג בצורה פוליטית לא תקנית, תוך שהוא מכפיש את הממונים על תחום הבטיחות בפני השרים והמנכ"לים. לגבי מימון נכתב, "מייד עם בחירתו של ארז מימון למפקח עבודה ראשי הנ"ל שוב חזר על התנהגותו: חתר, התסיס את הארגונים החברתיים, העביר מידע לתקשורת וגרם להכפשת שמו הטוב של מינהל הבטיחות והמשרד. דברים עימם אנו נאלצים להתמודד ברמה היומיומית במקום להקדיש את עצמנו לפעילות שוטפת ומצילת חיים".

 

כאמור, השבוע נהרגו ארבעה פועלי בניין, ביום ראשון השבוע נהרג פועל באתר של חברת אלקטרה בנייה בבת ים, ולמחרת (ב') נהרגו שלושה פועלים נוספים באתרי בנייה - באבן יהודה, בית שמש והרצליה. מאז תחילת השנה נהרגו 36 פועלים ושני עוברי אורח, 148 נפצעו מהם 38 פצועים באורח קשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x