$
חדשות נדל"ן

כחלון מינה משקיף קבוע מטעם המושבים והקיבוצים במועצת מקרקעי ישראל

לתפקיד מונה יו"ר אגף הקרקעות בתנועת המושבים עו"ד עמית יפרח. עוד החליטה המועצה על הקמת צוות להסדרת הפעילות הלא חקלאית בקיבוצים ובמושבים

נמרוד בוסו 12:2111.10.18

מועצת מקרקעי ישראל, הגוף האחראי לקביעת מדיניות הקרקעות של ישראל המשמש גם כדירקטוריון לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י), אישרה אמש (ד') את הצעת שר האוצר משה כחלון, העומד בראשה, למנות מוזמן קבוע לישיבות המועצה מטעם התנועות המיישבות, זאת בעקבות בקשתו של מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור.

 

 

 

לאחר אישור כתב המינוי לנציג, החליטו כחלון וצור למנות את היועמ״ש ויו״ר אגף קרקעות בתנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח למוזמן בישיבות מועצת רשות מקרקעי ישראל כנציג היישובים החקלאיים. יפרח משמש כ-14 שנה כיו״ר אגף הקרקעות בתנועת המושבים.

 

עוד החליטה אמש מועצת מקרקעי ישראל על הקמת צוות שיסדיר את נושא הפעילות הלא חקלאית והתיירות הכפרית במושבים ובקיבוצים, כאשר אל הצוות יוזמנו שני משקיפים - האחד מהמושבים והשני מהקיבוצים. שתי ההחלטות הללו ממשיכות את מגמת ההתקרבות של כחלון אל הסקטור החקלאי אשר נמשכת זה מספר חודשים. במסגרתה אף הצהיר שר האוצר לפני כמה שבועות כי בכוונת "כולנו" לדרוש בממשלה הבאה את תיק החקלאות.

 

 

מימין: משה כחלון ומאיר צור מימין: משה כחלון ומאיר צור צילום: אלעד מלכה

 

השר כחלון אמר בעקבות הישיבה: "המושבים והקיבוצים מחזיקים את השטחים הפתוחים של מדינת ישראל. הרצון שלנו כמדינה הוא שימשיכו להחזיק בקרקעות ושיוכלו להתפרנס ולהתפתח בכבוד במרחב הכפרי ברחבי המדינה תוך שמירת האופי החקלאי שלהם. ההחלטות המתקבלות במועצת מקרקעי ישראל קובעות את עתידה של ההתיישבות לדורות הבאים, והתוספת של נציג התנועות המיישבות רק תתרום לתהליך קבלת ההחלטות של המועצה."

 

מזכ״ל תנועת המושבים צור אמר: ״מזה שנים רבות מתקבלות החלטות בעניין ההתיישבות שלא תמיד לוקחות בחשבון את ההשלכות על המרחב הכפרי והחקלאות. לאחר שביקשתי מהשר כחלון והסברתי לו את הצורך, הוא למד את הנושא וקיבל את בקשתי. אני בטוח שנצליח לקדם יחד דברים נוספים בעתיד".

 

לגבי הקמת הצוות לפעילות לא חקלאית: ״נוצר מצב לא הגיוני לפיו רוב האנשים שיש להם פעילות לא חקלאית נחשבים לעבריינים. אני תקווה שהצוות שהקים שר האוצר באמת ימצא את הדרך להסדיר או לתת צו שעה ולאפשר לבעלי משקים רבים שרובם אנשים מבוגרים להתפרנס בכבוד מפעילות לא חקלאית ובאופן מידתי ומותאם לחיים במושב״.

 

מזכ״ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר אמר: יכולנו לקדם מהר יותר את הבניה בקיבוצים ולתרום את חלקנו במאמץ לפתרון מצוקת הדיור. כדי לסלק חלק מן החסמים נדרשת הידברות ישירה ושיטתית. מוזמן לישיבות מועצת מקרקעי ישראל יכול להוות 'שובר שיוויון' ואני מברך מאוד על המהלך".

 

הממונה הטרי עו"ד יפרח אמר: ״אין ספק שמבחינתנו עצם הנוכחות של נציג ההתיישבות במועצת מקרקעי ישראל הינו בעל חשיבות עצומה ונותן לנו לאחר שנים רבות את הזכות להציג את עמדתנו ללא פילטרים ובצורה ישירה לחברי מועצת מקרקעי ישראל בעת קבלת החלטות אשר משפיעות על זכויותינו ואורח חיינו. אני מודה לשר האוצר, משה כחלון ובעיקר למזכ״ל התנועה, מאיר צור על האמון שנתנו בי ומתכוון להיות הקול של חברי המושבים והקיבוצים במועצת מקרקעי ישראל״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x