$
חדשות נדל"ן

קבוצת גבאי תרכוש את חברת יעקב אלעזר ב-41 מיליון שקל

החברה, שהייתה בהליכי הקפאת הליכים, כוללת מספר פרויקטים להקמה וכן קרקע בכנרת המיועדת להקמת מתחם תיירות; בין הנכסים שיעברו לרשות גבאי - הפנטאהוז של המשפחה ברחוב הורקנוס

דותן לוי 09:4008.10.18

קבוצת גבאי צפויה לרכוש את נכסי חברת הבנייה יעקב אלעזר שנקלעה לקשיים תזרימיים ומחודש יולי האחרון נמצאת בהקפאת הליכים. גבאי זכתה במכרז לרכישת החברה בתמורה ל-41 מיליון שקל, והעסקה אושרה בחמישי האחרון על ידי בית המשפט המחוזי בת"א. חברת יעקב אלעזר הוקמה בידי יוסף אלעזר ונוהלה ע"י בנו, יעקב אלעזר.

 

בתמורה לסכום שתשלם, יועברו לבעלות קבוצת גבאי כ- 250 יחידות דיור ופארק נופש. בין היתר, פרויקט להקמת בניין מגורים בן 68 יחידות דיור בשכונת אחוזת הנשיא ברחובות; פרויקט פינוי-בינוי ברחוב קהילת ורשה בשכונת הדר יוסף בתל-אביב, במסגרתו צפויה החברה לפנות 32 יחידות דיור ובמקומן להקים שני בנייני מגורים ובהם כ- 120 יחידות דיור. בנוסף בפרויקט זה, תקבל לידיה הקבוצה דירה שהיתה בבעלות משפחת אלעזר. פרויקט תמ"א (הריסה ובנייה) נוסף ברחוב רד"ק ברמת גן הכולל כ- 60 יח"ד עתידיות, בו תהיה הקבוצה שותפה 50% עם בעלת זכויות פרטית.

 

 

אלי גבאי. "זיהינו את הפוטנציאל הטמון ברכישת החברה עצמה על כלל נכסיה" אלי גבאי. "זיהינו את הפוטנציאל הטמון ברכישת החברה עצמה על כלל נכסיה" צילום: רועי בר

 

בנוסף, במסגרת הרכישה, תועבר לידי גבאי הדירה הפרטית של משפחת אלעזר, דופלקס - פנטהאוז ברחוב הורקנוס בתל אביב, בו תוכל משפחת אלעזר להמשיך להתגורר בשכירות למשך 4 חודשים, כשלאחר תקופה זו, תינתן לה דירה חלופית בתל אביב על ידי קבוצת גבאי למשך 3 שנים (כחלק ממחווה של רצון טוב).

 

נכס נוסף הינו פארק הנופש על שפת הכינרת. הקרקע בשטח 27 דונם תוחזק על ידי קבוצת גבאי (50%) ביחד עם חברת אמפא (50%). לאחרונה התחברה אמפא עם רשת ההוסטלים סלינה, וצפויה לפתח את המתחם כפארק תיירות ופנאי.

 

את קבוצת גבאי יצגו עורכי הדין שמוליק לכנר ואורן מאור ממשרד נשיץ ברנדס אמיר. עורכי הדין הנאמנים מטעם ביהמ"ש הינם עוה"ד אמיר פלמר ושי בר-ניר.

 

אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי: "כחלק מהאסטרטגיה של החברה, ובדומה לעסקת צ. לנדאו שעשינו לפני כ-3 שנים, זיהינו את הפוטנציאל הטמון ברכישת החברה עצמה על כלל נכסיה, ולא רק רכישת פעילותה שכללה שלושה נכסים באשקלון, קריית גת וראש העין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x