שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

תוכנית מתאר חדשה לקריית טבעון: תגדיל ב-6,000 איש את אוכלוסיית היישוב

התוכנית כוללת 1,500 דירות, כ-1,200 יחידות דיור מתוכננות במסגרת התחדשות עירונית ו-300 דירות במתחמים חדשים. עוד כוללת התוכנית את שימור נחל הקישון

נמרוד בוסו 13:2107.10.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה הפקידה להתנגדויות תוכנית מתאר כוללנית למועצת המקומית קריית טבעון, המאפשרת הגדלת אוכלוסייתה בכ-6,000 תושבים, לכ-26,500.

 

התוכנית אינה כוללת כמעט בנייה חדשה, וקובעת תוספת של 300 דירות בלבד במתחמים חדשים. כ-1,200 יחידות דיור מתוכננות במסגרת התחדשות עירונית במרקם הבנוי הקיים.

 

כמו כן, התוכנית כוללת תוספת של כ-146,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, מרביתם באזור תעסוקה חדש שיתווסף ליישוב, בצמוד לשכונת צל אורנים.

 

 

קריית טבעון קריית טבעון צילום: זהר שחר

 

התוכנית חלה על כל מרחב התכנון של המועצה המקומית קריית טבעון בצרוף כ-60 דונם ממרחב התכנון של מועצה אזורית זבולון שמיועדים עבור אזור תעסוקה. עוד קובעת התוכנית

הנחיות לשימור והנגשת שטחים פתוחים ושימור מרחב נחל קישון ופיתוחו לפעילויות פנאי ונופש.

 

שטח היישוב קריית טבעון 8,400 דונם, והוא ממוקם בין עמק יזרעאל ועמק זבולון, צפונית לעיר יוקנעם.

 

ממינהל התכנון נמסר: "התוכנית עושה את האיזון הראוי בין פיתוח היישוב לשמירת השתלבותו בסביבתו הטבעית הייחודית. זאת, ע"י יצירת צירים ראשיים המחברים בין מוקדי הפעילות היישוביים עם השכונות השונות. כמו כן, התוכנית כוללת את חיזוק והעצמת המרכזים היישוביים, הרחבת מערך שטחי הציבור ביישוב, עיבוי המרקם הבנוי הקיים ע"י עידוד התחדשות עירונית ותמהיל דיור לאוכלוסייה מגוונת".

 

תוכנית המתאר הוגשה ע"י מועצה מקומית טבעון ורשות מקרקעי ישראל ונערכה ע"י משרד לרמן אדריכלים.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x