שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בנק הפועלים מוכר את הבניין ברחוב הירקון בתל אביב

מדובר במבנה במיקום אטרקטיבי - בסמוך לים; התב"ע במקום מאפשרת שימוש של מלונאות, מגורים או מסחר

דותן לוי 19:2016.09.18

בנק הפועלים מציע למכירה את הבניין שבבעלותו ברחוב הירקון 104 בתל אביב. מדובר בבניין בן 5 קומות ו-1,500 מ"ר בנוי המשתרעים על קרקע בשטח 460 מ"ר.

 

המבנה ממוקם במיקום שנחשב לאטרקטיבי בשל סמיכותו לים ובין הרחובות פרישמן למנדלי מוכר ספרים ומול למלון דן תל אביב. הבניין משמש במשך תקופה ארוכה כסניף של הפועלים לבנקאות פרטית בינלאומית, ובעיקר ניהול כספם של תושבי חוץ.

 

לבניין יש תב"ע מאושרת המאפשרת שימושים מגוונים של מסחר, מלונאות ומגורים. אין מן הנמנע שהרוכש לא יבקש לשלב למעלה משימוש אחד במבנה. ההערכה היא שהרוכש יהרוס את המבנה כדי לנצל בצורה מיטבית את הקרקע, גם אם הדבר לא יקרה אלא לאחר גיבוש ואישור תוכנית חדשה ואישורה מול ועדות התכנון והבנייה.

 

הבניין ברחוב הירקון הבניין ברחוב הירקון

הפעילות במקום עמדה במרכזה של פרשה במסגרתה הואשמו עובדי הסניף בפתיחת חשבונות בנק פיקטיביים והסתרה של פעילות לקוחות זרים. ב-2011 זיכה בית המשפט המחוזי את העובדים מעבירות אלה, אך חייב את הבנק בקנס של 7.5 מיליון שקל.

 

עבור בנק הפועלים מדובר באחד מסניפי הבנק בעלי המיקום האטרקטיבי ביותר ובכוונת הבנק להעביר את הפעילות לאחד מהמבנים האחרים של הבנק בת"א. מהלך המכירה הוא חלק מתהליך התייעלות ארוך שנוקט הפועלים, יחד עם בנקים נוספים, אשר כולל בין השאר מכירת נדל"ן. בשל המעבר לשירות וירטואלי אשר אינו מחייב הגעה פיסית לסניפים, מתפנים לבנקים שטחי נדל"ן רבים אותם הם מוכרים בהדרגה.

 

בשנתיים האחרונות מכר הפועלים 16 נכסים בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים והדבר הפחית את ההוצאות התפעוליות של הבנק בעשרות מיליוני שקלים. בין הנכסים שנמכרו ניתן לציין את סניף בנק הפועלים בהוד השרון, ואת הסניף בשדרות ארלוזרוב בעפולה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x