שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אדריכל נגד עיריית גבעת שמואל: נכנעה לתכתיבי יזמים

האדריכל טומי ריגלר שזכה בתחרות לתכנון רצועה של 350 דונם בגבעת שמואל תובע את העירייה בטענה כי העבירה את התכנון ליזמים כדי לשפר את תנאיהם

דותן לוי 08:5306.09.18

טענות אודות כניעה של עיריית גבעת שמואל ללחצי יזמים עולות מכתב תביעה שהגיש נגדה לאחרונה האדריכל טומי ריגלר, שעבודתו כמתכנן שטח "הרצועה השלישית" בגבול פתח תקווה הופסקה.

 

בתביעה, שהוגשה על ידי עו"ד איתן ברקוביץ ממשרד בלטר, גוט, אלוני ושות', טוען ריגלר כי ב־2009 הודיעה העירייה על קיום תחרות אדריכלים לתכנון חטיבת קרקע בת כ־350 דונם בבעלות פרטית בין כביש 471 מדרום לבין רחוב דרך המלך ממערב ודרך יצחק רבין ממזרח. בתחרות התמודדו כעשרה משרדים מובילים, ולקראת סוף 2009 הודיעו לריגלר כי זכה בתחרות.

 

 

 

 

ראש העיר יוסי ברודני ומהנדס העיר יצחק אוז’לבו הציגו ב־2011 את התוכנית לבעלי הקרקע. לטענת ריגלר, בשנים 2013-2010 הוא השלים את מרבית העבודה הנדרשת להגשת תוכנית מפורטת לאישור ועדות התכנון, והשקיע בכך אלפי שעות עבודה. ראש העיר והמהנדס האיצו בו לסיים את התוכנית במהירות בהבטחה כי יחתמו על ההסכם עמו בהמשך. במהלך התקופה שבה עבד התנהל מו”מ על הסכם העסקתו והוחלפו מספר טיוטות בין הצדדים, אך היתה מחלוקת על השכר. אלא שב־2013 טענו בפניו המהנדס וראש העיר כי הם עסוקים בקידום תוכנית המתאר, וביקשו לדחות את קידום התוכנית לרצועה השלישית. רק ב־2014 נודע לו כי העירייה לא מתכוונת לחתום עמו על הסכם והיא מבקשת להעביר את תכנון המתחם ליזמים.

 

מתחם הרצועה בגבעת שמואל. היזמים מתכוונים להגדיל את שטחי המגורים מתחם הרצועה בגבעת שמואל. היזמים מתכוונים להגדיל את שטחי המגורים צילום: יריב כץ

 

ריגלר מתאר בכתב התביעה את הניסיונות להדיחו מהתכנון, ומציין בין היתר שתי פגישות, בתיווך העירייה, עם אדריכלים שרצו להחליפו בתפקיד תמורת תשלום. אדריכל אחד הציע לשלם לו 25% תמורת קבלת התפקיד, ואדריכל נוסף שייצג יזמים הציג לו שרטוטים שבהם גדל מאוד מספר דירות המגורים.

 

עוד הוא טוען כי הוזמן למשרדי חברת אזורים לפגישה עם נציגי היזמים, ושם אמר לו אחד היזמים "תגיד מספר". מאחר שלא הבין למה הכוונה, הסביר לו הנציג שהוא מתכוון "כמה כסף ריגלר מבקש כדי לצאת מהפרויקט". לטענתו, שאלה זו חזרה בפגישה נוספת עם היזמים במשרדו של מהנדס העיר, אך הוא דחה את ההצעה. עוד הוא טוען כי המהנדס הודיע לו שהעירייה מעדיפה שהיזמים יממנו את התוכנית, במקום העירייה, אך היזמים מתנים זאת בתכנון המתחם. "היזמים אשר הופנו אל ריגלר על ידי העירייה, במטרה להעביר לידיהם את עבודות התכנון, הם בעלי אינטרסים בתחום הנדל"ן בכלל וברצועה השלישית בפרט”, נטען בכתב התביעה”. לסיכום טוען ריגלר כי העירייה שילמה לו עד כה 100 אלף שקל בלבד, והוא תובע שכר בגובה 1.6 מיליון שקל.

 

מעיריית גבעת שמואל נמסר: "העירייה שילמה לתובע את מלוא הסכום המגיע לו עבור העבודה שביצע בפועל. צר לנו שהתובע, המונע מאינטרס אישי־כלכלי מובהק, מנסה כעת, לאחר שנים, להציג טענות חסרות שחר במטרה לנסות לקבל כספים שאינם מגיעים לו. העירייה תשיב לכל הטענות בבית המשפט".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x