$
חדשות נדל"ן

הוועדה המקומית אילת אישרה הקמת קומפלקס ענק למגורים ולמלונאות בעיר

אבי כראל היזם האילתי צפוי להשקיע 300 מיליון שקל בקומפלקס הכולל 146 חדרי מלון ו-207 דירות למגורים ב-11 מבנים. המיקום - סמוך לשדה המתפנה בעיר

ענת דניאלי 18:3829.08.18

תכנית ענק למגורים ומלונאות אושרה לאחרונה בוועדה המקומית לתכנון ובניה אילת. התוכנית כוללת בניית מלון בן 146 חדרים ברמת חמישה כוכבים ומתחם מגורים בן 207 דירות, כך נודע ל"כלכליסט". בעל הקרקע, היזם האילתי אבי כראל, ציין כי הוא בשלבים מתקדמים להוצאת היתר הבנייה לפרויקט.

 

המגרש עליו מתוכנן הפרויקט ממוקם בין כביש 90 (דרך הערבה) ורחוב חטיבת גולני, בסמיכות לשדה התעופה שצפוי להתפנות בחודשים הקרובים בכניסה לעיר. המתחם בשטח 15 דונם, נרכש לפני כשנה וחצי מחברת טרמוסינטקס אחזקות, בבעלות אריק יעקב וסמואל שטקר, תמורת כ-40 מיליון שקל.

 

מי שתכנן את הפרויקט שיוקם בהשקעה של כ-300 מיליון שקל הוא האדריכל הוותיק, יהודה פייגין. מהחברה סיפרו כי כבר בימים אלה מתנהל מו"מ עם רשת מלונאית גדולה שתנהל את המתחם. המלון על פי התכנון כולל ארבע קומות ושתי קומות תת קרקעיות. מתחם המגורים בתכנית כולל 207 דירות מגורים ב-11 מבנים בני 9 קומות ושתי קומות חניה תת קרקעיות.

 

היזם אבי כראל היזם אבי כראל

לדברי אבי כראל, מבעלי קבוצת כראל: "מדובר במוצר נדל"ני חדש באילת שמושך אליו רוכשים המעוניינים בבית שני בישראל, שיכולים ליהנות במקביל משירותים נלווים של מלון יוקרה. דרישות השוק האילתי השתנו בשנים האחרונות עם התפתחות התיירות בעיר. אנו עדים ליותר ויותר ישראלים הרוכשים דירות באילת למטרות השקעה ונופש. הצרכן הישראלי הבין שתמורת הון עצמי נמוך יחסית הוא יכול לרכוש דירה באילת רשומה בטאבו, ובחלק מהזמן להעביר את ניהול ההשכרה שלה לבית המלון בתמורה לקבלת תשואה, וביתר מהזמן ליהנות מהדירה לצרכי נופש יחד עם משפחתו. בישראל מדובר בתופעה חדשה יחסית אבל באירופה וארה"ב מאוד מקובל לרכוש דירת נופש ולפקוד אותה בחודשי הקיץ ובחגים. גם שם מדובר בדירות הממוקמות בכפרים עיירות או ערי חוף וקיט".

 

 

הדמיית פרויקט המלונאות והמגורים באילת הדמיית פרויקט המלונאות והמגורים באילת

 

 

בפרוטוקול אישור הוועדה המקומית באילת לתכנית נכתב "הוועדה סבורה כי מדובר בפרויקט ראוי וחשוב לפיתוחה של העיר בכלל ובאזור הכניסה בפרט".

 

המון זמן לא בנו באילת מלון חדש, כ-16 שנה ואף יותר לא נבנה בית מלון אחד בעיר. עם זאת, הצפי הוא לשינוי משמעותי לאחר שהופקדה תכנית המתאר לעיר ע"י הוועדה המחוזית ולבנייה דרום בחודש אפריל האחרון. התכנית כוללת תוספת משמעותית של כ-14.3 אלף יח"ד ו-5,400 חדרי מלון. כאשר התכנית לוקחת בחשבון את התרחבות הבנייה הצפויה מפינוי שדה התעופה בעיר ופתיחת השדה התעופה בתמנע כ-19 ק"מ צפונית מאילת. כיום מתגוררים בעיר הדרומית כ-60 אלף תושבים והתכנית נותנת מענה להיקף אוכלוסייה של 100 אלף איש.

כראל הינו יזם אילתי הבעלים של המסעדות קאזה דו ברזיל, מיקה ומסעדת בוסטון לשעבר. ומחזיק מספר נכסים מניבים נוספים בעיר אילת. בנוסף, ב-2013 רכש כראל מגינדי השקעות נכס במתחם שרונה בתל אביב. מדובר בבניין לשימור, שהיה משרדה של גולדה מאיר, ומשמש כיום כמרכז הפיתוח היזמי של חברת סמסונג העולמית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x