$
חדשות נדל"ן

7 שנים אחרי הרכישה: אאורה תעמיד למכירה את המגרש האחרון בפרדס חנה

מדובר בחלק מקרקע שנרכשה בעבר מכונס נכסים, אך לא ניתן היה לבנות עליה עד לאחרונה בשל הצורך בתב"ע חדשה; הקרקע מאפשרת הקמת בניין בן 14 קומות. מחירה בשוק מוערך ב-18 מיליון שקל

דותן לוי 12:1119.08.18

חברת אאורה תמכור את המגרש הרביעי שבו החזיקה החברה במושבה פרדס חנה, וזאת כ-7 שנים לאחר שהקרקע נרכשה מכונס נכסים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במגרש פרטי (לא חכירה מרמ"י) בשטח של כ-2 דונם בשכונת נווה פרדסים. הקרקע למגרש נרכשה בעבר על ידי החברה במסגרת כינוס נכסים של בנק מזרחי טפחות, לאחר שבעל הקרקע – חברת נווה פרדסים, נקלע לקשיים.

 

באותה העת רכשה אאורה 3 מגרשים, כאשר יחד איתה רכשו מגרשים מאותה חטיבת קרקע גם חברות נוספות כמו שיכון ובינוי וצבי צרפתי. בנוסף לשלושת המגרשים, חתמה אאורה על אופציה למגרש רביעי, שדרש שינויים בתב"ע ולכן רכישתו הייתה מותנית ביכולת לבצע את השינויים.

 

 

 

בנייה בפרדס חנה (ארכיון) בנייה בפרדס חנה (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

בשנים שחלפו הקימה אאורה על שלושת המגרשים את פרויקט כליל החורש, שכלל ארבעה בניינים בני 14 קומות ו-162 יח"ד וכן כ-52 קוטג'ים. אכלוס הפרויקט הסתיים לפני כשלוש שנים, בעוד אישור התב"ע למגרש הרביעי התארך והסתיים רק לאחרונה. לפני כארבע שנים מימשה אאורה את האופציה לרכישת המגרש הרביעי בתמורה ל-7 מיליון שקל, והתב"ע החדשה למגרש מאפשרת כעת הקמה של בניין בודד בן 14 קומות ו-52 יח"ד.

 

על פי הערכות, הסיבה שאאורה מוכרת את המגרש כעת היא שחלף זמן רב מאכלוס הבניינים האחרונים שלה ביישוב, כך שכיום אין לחברה פעילות בפרדס חנה, והיא מעדיפה להתמקד בפרויקטים גדולים יותר.

 

לפי נתוני רשות המסים, דירות 4 חדרים חדשות בשכונה נמכרות ב-1.4-1.5 מיליון שקל ודירות 5 חדרים נמכרות סביב 1.6 מיליון שקל. הערכה היא שמחיר הקרקע ישקף עלות של כ-350 אלף שקל ליח"ד, כך שמדובר על כ-18 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x