שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מגדל משרדים, דיור מוגן ויותר חנויות: כך ייראה קניון מלחה המחודש בירושלים

הוועדה המחוזית אישרה את תוכניתה של קבוצת עזריאלי להרחיב את הקניון שבבעלותה, ב-100 אלף מ"ר בנוי. הרחבת שטחי הקניון תבוצע בשני שלבים

נמרוד בוסו 17:1918.07.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים אישרה את הפקדת התוכנית שיזמהקבוצת עזריאלי להרחבת שטחי קניון עזריאלי ירושלים ("קניון מלחה") בשטח בנוי של כ- 100 אלף מ"ר (ברוטו) שיכלול שטחי מסחר, תעסוקה ודיור מוגן, וכן מבנה שיבנה עבור עיריית ירושלים. "כלכליסט" חושף לראשונה את הדמיית הקומפלקס החדש שצפויה עזריאלי לבנות.

 

 

 

על פי החלטת הוועדה, יורחבו שטחי המסחר בקניון בכ-15 אלף מ"ר ויגדלו מ-40 אלף ל-55 אלף מ"ר. את שטחי התעסוקה, הממוקמים בשלוש הקומות שמעל הקניון, ומתפרסים כיום על סך של 3 אלף מ"ר ברוטו, אישרה הוועדה להגדיל ב-36 אלף מ"ר ברוטו נוספים, כך ששטח התעסוקה הכולל במתחם, לאחר הרחבתו, יעמוד על כ-39 אלף מ"ר.

 

 

הדמיית קניון מלחה המחודש הדמיית קניון מלחה המחודש

 

עוד אישרה הוועדה המחוזית את הקמתו של מתחם דיור מוגן ואגף סיעודי בצמוד לקניון, בן 300 יח"ד ובשטח של כ-40 אלף מ"ר ברוטו. לכשיוקם, מתחם הדיור המוגן בירושלים צפוי להיות הנכס השישי של הקבוצה בתחום זה.

 

הרחבת שטחי קניון עזריאלי ירושלים תבוצע בשני שלבים: השלב הראשון יכלול בעיקר את המסחר והדיור מוגן והשלב השני יכלול בעיקר את שטחי התעסוקה.

 

אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, אמר כי "מהלך זה מבטא היטב את מדיניות קבוצת עזריאלי לבצע השקעות נרחבות בנכסים הקיימים על מנת להמשיך ולשמור על סטנדרט מוקפד ואיכותי של חווית הקניה והבילוי במתחמי הקבוצה, לצד פיתוח שירותים נוספים כגון דיור מוגן ושטחי משרדים בסמיכות לפעילות המסחר הקיימת. כמו כן, הרחבת שטחי המסחר נועדה לתת מענה לביקושים הגבוהים לשטחי מסחר נוספים בקניון עזריאלי ירושלים מצד שוכרים רבים ובעיקר רשתות אופנה בינלאומיות".

 

עופר ברקוביץ יו"ר תנועת התעוררות וחבר בוועדה המחוזית ירושלים: "התוכנית של עזריאלי ראויה, היא תאפשר דיור מוגן שחשוב לאזרחים הוותיקים וגם תייצר 40 אלף מטר תעסוקה ומשרדים מודרניים. דרשתי כי יש לבנות את שטחי התעסוקה ראשונים על פי האינטרס הציבורי. בנושא שטחי המסחר, יש לצמצם אותם, לאור תפיסתנו על חיזוק מרכז העיר תלפיות ורחובות כמו עמק רפאים עזה ודרך בית לחם".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x