$
חדשות נדל

הכנסת אישרה תקנות האוסרות על עבודת בני נוער באתרי בנייה

בשלוש השנים האחרונות נהרגו חמישה בני נוער בתאונות עבודה בבניין. שר העבודה כץ: "רק כך נוכל להבטיח כי הנערים ישובו בשלום לספסל הלימודים לאחר חופשת הקיץ"

נמרוד בוסו 12:4218.07.18

ועדת עבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום (ד') פה אחד תקנות האוסרות באופן גורף על העסקת בני נוער באתרי בנייה, למעט חניכה מקצועית. את התקנות יזם שר העבודה והרווחה חיים כץ בשל התרבות תאונות העבודה הקטלניות באתרי בנייה. עד כה נהרגו 23 בני אדם בתאונות אלה מתחילת 2018, בהם 21 פועלים ושני עוברי אורח. את התקנות גיבש מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית שבמשרד העבודה.

 

 

 

ממשרד העבודה נמסר כי לצד איסור העסקת בני נוער באתרי בנייה, המשרד יוצא בקמפיין הסברתי מקיף שפונה להורים ולמעסיקים במגזר היהודי והערבי, כדי לרתום אותם למאמץ להגן על בני הנוער.

 

תאונת עבודה באתר בנייה (ארכיון) תאונת עבודה באתר בנייה (ארכיון) צילום: דוברות כבאות והצלה

 

 

השר כץ אמר בעקבות אישור התקנה: "סביבת העבודה באתרי הבנייה היא פצצה מתקתקת לבני נוער ועד שהיזמים והקבלנים לא יפנימו את הלך הרוח החדש וישקיעו כנדרש בבטיחות, אני לא שקט עם עבודת הנערים באתרים. חוסר הציות לחוק וניהול הבטיחות הלקוי של קבלנים רבים, הביאו אותי למסקנה כי קיים הכרח לאיסור גורף של כניסת נער לעבודה באתר בנייה, רק כך נוכל להרחיק את הסיכון מבני הנוער ולהבטיח כי ישובו בשלום לספסל הלימודים לאחר חופשת הקיץ".

 

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה ברך על ההחלטה ואמר כי "מקומם של בני הנוער איננו צריך להיות באתרי הבנייה, נוכח מחיר הדמים שאתרי הבנייה גובים וההפקרות המתמשכת בענף הבנייה, רק בשלוש שנים האחרונות נהרגו 5 בני נוער כשהצעיר ביניהם נער צעיר בן 16 שנפל מגובה ומת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x