$
חדשות נדל"ן

פרויקט מחיר למשתכן ממתין להיתר בנייה כבר שנה, הזוכים פנו לכחלון

זוג מבין הזוכים בפרויקט בנתניה כתב לכחלון בפייסבוק: "הקבלנים מזלזלים בנו, מעבירים אחריות מגורם לגורם". התשובה שקיבלו: "כמו בכל פרויקט גדול יש בעיות, אנו עושים הכל כדי לתת מענה לזוכים"

ענת דניאלי 16:3902.07.18

קבוצת זוכים בפרויקט מחיר למשתכן בנתניה שטרם התקבל בו היתר הבנייה, מתקשים להבין מה קורה עם הפרויקט מאז שזכו לפני שנה בהגרלה הגדולה הראשונה  ביולי 2017 ופנו לשר האוצר משה כחלון. 

 

 

 

זוג מבין הזוכים פנו לפני שבוע לכחלון בדף הפייסבוק שלו וכתבו לו: "אנחנו זוג צעיר העובד קשה, הנני עולה חדש מארגנטינה, יש לנו שתי ילדות קטנות וזכינו בהגרלה 208. בשיחות עם זוכים רבים אחרים מאותה הגרלה והגרלות רבות אחרות, עולה אותה תחושה ויחס כלפינו, זלזול מצד הקבלנים, העברת אחריות מגורם לגורם, כולל משרדי ממשלה לפניות לציבור.

 

"התחושה היא שהשר כחלון הצליח להקפיא אותנו ולהשתיק חלק ענק של האוכלוסייה שתורם לחלק ניכר ממימון וכלכלת המדינה. אין תשובות ברורות, שולחים מיילים לתזכורת ששום דבר לא מתקדם, הגשות חלקיות או חסרות מהקבלנים שכבר זכו במכרז ולא מעניין אותם לזרז את תהליך הבנייה, התחמקות והתעלמות מהזוכים שלא מהווים כנראה עבורו רווח, שינויי תוכנית בנייה, הוספת דירות לקומה והרשימה רק ממשיכה וממשיכה".

 

כחלון הפנה את הפניה לח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו בכנסת, שהשיב היום בהודעת מייל לזוג: "צר לי לשמוע שאלה התחושות שעולות מהפרויקט. זוכים רבים הגשימו את החלום והשיגו דירה בזכות פרויקט זה, אך כמובן כמו בכל פרויקט גדול לעתים עולות בעיות. אנו, לשכת ח"כ פולקמן, עושים על המרב על מנת לתת מענה לזוכים. במידה ויש סוגיה ספציפית שתרצה להעלות אשמח לסייע".

 

 

שכונת אגמים בנתניה שכונת אגמים בנתניה צילום: נמרוד גליקמן

 

בקשת חברת פרץ לוזון נדחתה

 

הפרויקט המדובר נמצא בשכונת אגמים בדרום מערב נתניה, בסמוך לים. חברת פרץ לוזון אמורה לבנות אותו. הוא כולל 110 דירות מחיר למשתכן ומחירן כ-11 אלף שקל למ"ר (לפני הצמדת מדד תשומות הבנייה).

 

בבקשת היתר הבנייה, החברה ביקשה הקלת שבס (הוספת יח"ד בשטח הפרויקט) - להרחיב את הפרויקט ל-132 דירות בשני בנייני מגורים בני 16 קומות, הכוללים קומת קרקע כפולה מסחרית.

 

בקשה זו להיתר נדחתה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. סמנכ"ל חברת פרץ לוזון, עופר מינקס, אמר ל"כלכליסט": "הבקשה נדחתה בגלל ההליך עצמו של הרישוי המקוון - כך שגם אם דוחים על סעיף אחד מתוך 200, הבקשה חוזרת. במקרה הזה היא חזרה בגלל תיקונים פעוטים".

 

מינקס הסביר מדוע הזוכים ממתינים כבר שנה להיתר הבנייה: "הזכייה בהגרלה אינה קשורה בחברה, לא אנו שפנינו לדיירים. אם זה היה תלוי בנו היינו דוחים את ההגרלה. לגביי היתר הבנייה אנו פועלים בכל הכח והאינטרס שלנו משותף - להוציא היתר כמה שיותר מהר ואנו נאבקים בביורוקרטיה".

 

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "המשרד ומטה הדיור פועלים בשורה של צעדים לטובת הזוכים על מנת לזרז את הליכי היתרי הבניה של הקבלנים מול הרשויות המקומיות, ובמקביל, לעדכן את הזוכים בסטטוס הפרויקט. מכתבי עדכון לזוכי ההגרלה המדוברת נשלחו על ידי חברת הבקרה בתאריכים 14.3, 13.5 ו-19.6 בהם נמסרו פרטים אודות התקדמות הפרויקט".

 

יצוין כי עלו טענות אודות קבלן אחר שביטל זכייתו בשכונת אגמים במסגרת מחיר למשתכן. הזוכים בהגרלה המדוברת חוששים כי גם הקבלן שלהם עלול לבטל. משרד הבינוי השיב על כך: "אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים על מנת לייעל את מערך עדכון הזוכים וזרימת המידע. בעניין הטענה לביטול, מדובר בטענה מופרכת, ומטה הדיור מקיים פגישות עם הקבלנים והרשות המקומית על מנת לוודא כי הפרויקט מתקדם כראוי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x