$
חדשות נדל

בפעם ה-20 מתחילת השנה: פועל בניין נהרג באתר בקריית אתא

הפועל נהרג בנפילה מהקומה ה-6 של הבניין. זוהי עליה חדה בהיקף הפועלים שנהרגו למרות היעדים שהציב משרד העבודה והרווחה

דותן לוי 11:5501.07.18

הקטל באתרי הבנייה נמשך, הבוקר (א') נהרג פועל בניין בן 28 באתר ברחוב זבולון בקריית אתא, זהו הפועל ה-20 שנהרג מאז תחילת השנה.

 

 

 

 צילום: איחוד והצלה

לפי הדיווח של מד"א אשר הגיעו למקום, הפועל, מהראן מיעארי, מכפר מכר בגליל העליון נהרג כאשר נפל מהקומה ה-6 של הבניין. נפתלי רוטנברג מנהל סניפי איחוד הצלה כרמל שהגיע ראשון לזירה סיפר: "הגעתי לזירה יחד עם חובשים נוספים שגרים בסמיכות למקום ונתקלנו בפועל ללא דופק ונשימה כתוצאה מנפילה מפיגום תוך כדי עבודתו באתר בניה. למרבה הצער צוות ניידת טיפול נמרץ קבעו את מותו בהגעתם לזירה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

 

מדובר בעלייה של למעלה מ-25% מהיקף הפועלים שנהרגו באתרי בנייה בהשוואה לשנת 2017, במועד זה בשנה שעברה נהרגו 16 פועלים. מספר ההרוגים הרבים מאז תחילת השנה הם בניגוד מוחלט להצהרת הכוונות של משרד העבודה והרווחה אשר הציג תוכנית לצמצום התופעה.

 

לדברי הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין, "מספר ההרוגים באתרי הבנייה מתחילת השנה גבוה יותר מפרק זמן זה אשתקד, דבר המעיד על כשלון ההתראה והאכיפה, והקיץ, שהוא העונה הקטלנית ביותר באתרי הבנייה, רק החל. למרות מצוקת כוח האדם החמורה, משרד העבודה והרווחה לא הוציא תקופה ארוכה מכרזים לאיושן של משרות פיקוח על בטיחות הבנייה, וזאת על אף שקיימים תקנים פנויים ותנאי השכר הירודים ששררו עד לאחרונה שופרו, כך שנראה שאין כל מכשול מגיוסם של מפקחים נוספים ונחוצים ביותר. דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם בחודש שעבר מתח ביקורת קשה על רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, אשר אינו נוקט בצעדים משמעתיים כנגד חברות קבלניות שבאתריהן התרחשו אירועים בטיחותיים; ומשטרת ישראל ומשרד לביטחון הפנים טרם הודיעו מתי תתחיל לפעול יחידת החקירות הייעודית לתאונות עבודה. רשויות המדינה ממשיכות להכשל בקידום מדיניות מתואמת של הגברת ההרתעה והאכיפה באתרי הבנייה והעובדים ממשיכים להיפגע."

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x