שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בעקבות הסכם הגג: שכונת נאות פרס בחיפה תגדל בכ־5,000 דירות

הוועדה המחוזית אישרה את יוזמת העירייה להרחיב את השכונה שמצפון לטירת הכרמל. חצי מהבנייה תבוצע בשטח בסיס ההובלה טירה, המתפנה בימים אלה. עוד כוללת התוכנית אזור תעשייה בן 31 אלף מ"ר

אמיתי גזית 08:1628.06.18

הוועדה המחוזית של מנהל התכנון בחיפה אישרה סופית בשבוע שעבר תוכנית של עיריית חיפה להקים שכונת מגורים חדשה במבואות הדרומיים לעיר, ובה 5,072 דירות על שטח של 750 דונם. התוכנית - שממוקמת מצפון לטירת הכרמל, דרומית לאצטדיון סמי עופר - מרחיבה את שכונת נאות פרס, שנחנכה רשמית ב־2014 ונכללות בה כיום כ־1,600 דירות.

 

 

 

כמחצית משטח השכונה החדשה תיבנה על חורבות בסיס התובלה הצבאי טירה, שפינויו החל בינואר 2017 והוא יושלם ב־2020. בשכונה החדשה ייבנו בניינים בני 20-5 קומות, 1,250 דירות יהיו קטנות מ־80 מ"ר. התוכנית כוללת 31 דונם שיועדו בעבר להקמת אזור תעשייה עתירת ידע בהיקף בינוי של 31 אלף מ"ר. השטח הבנוי בתוכנית הוכפל פי שלושה ל־93 אלף מ"ר, ויתאפשר לבנות בהם גם מלון בן 200 חדרים.

 

 

הקרקע בשכונת נאות פרס בחיפה הקרקע בשכונת נאות פרס בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

התוכנית היא הנדבך העיקרי בהסכם הגג שחתמה עיריית חיפה עם משרד האוצר לפני כשלושה חודשים, במסגרתו ייבנו בעיר 15 אלף דירות חדשות ב־12 מתחמים, ובתמורה היא תקבל כ־3 מיליארד שקל לפיתוח תשתיות, הקמת מוסדות ציבור, חידוש רחובות ותיקים ופיתוח חזית הים. ההחלטה על הפקדת התוכנית אושרה כבר בנובמבר 2016, אך עיריית חיפה עיכבה את ההפקדה עד לחתימה על הסכם הגג. בפברואר השנה, לקראת טקס החתימה על הסכם הגג, ולאחר שהעירייה הגיע להבנות עם משרד האוצר ורמ”י על התקציב שיוזרם לה, הופקדה התוכנית להתנגדויות.

 

בשנים האחרונות מקודמות שורה של תוכניות שנועדו לחבר את מערב העיר לשכונות הוותיקות בחיפה. תוכניות אלה כוללות הקמת תשתיות כגון מחלף באזור משרדי ההייטק מת"מ חיפה, גשרים ופיתוח של תחבורה ציבורית לאורך כביש 4.

 

נאות פרס היא העוגן הראשון בדרך לפיתוח עירוני של מערב חיפה, בשטח שבעבר היה מיועד להקמת אזור תעשייה. בשנים האחרונות שונה ייעוד הקרקע למגורים בשילוב תעסוקה. טירת הכרמל מקדמת תוכנית נוספת שתתחבר לשכונה החדשה מדרום ובעתיד תיצור רצף עירוני.

 

מתכננת המחוז ליאת פלד אמרה לכלכליסט כי "לתכנון שאושר פוטנציאל גדול לחיזוק ומשיכת העיר דרומה ומערבה. התכנון ייצור שכונה תוססת וצעירה הקולטת אוכלוסייה מגוונת, שתשתלב עם שכונה שהוקמה זה מכבר, בסמיכות למרכז תחבורה ותעסוקה ברמה גבוהה, שיתרמו רבות לפיתוח העיר חיפה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x