חדשות נדל"ן

תוכנית המתאר של חולון הופקדה להתנגדויות: תוספת 40 אלף תושבים עד 2030

הוועדה המחוזית תל אביב הפקידה היום את התכנית – כשנתיים לאחר ההחלטה על ההפקדה. בחודשיים הקרובים רשאי הציבור להגיש התנגדויות

נמרוד בוסו 12:0425.06.18

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז תל אביב הפקידה היום (ב') את תוכנית המתאר לעיר חולון ח/2030 להתנגדויות. ההפקדה בפועל התרחשה כמעט שנתיים לאחר ההחלטה על הפקדתה, שהתקבלה ביולי 2016. התוכנית מגדירה את חזון התפתחות העיר עד 2030 ומחליפה את תוכנית המתאר הקודמת של העיר שאושרה ב-1958. כיום מונה חולון כ-200,000 תושבים, בשטח של 19,200 דונם. התוכנית צופה גידול אוכלוסייה של 40,000 איש עד 2030.

 

שטחים ליד חולון שטחים ליד חולון צילום: ProperT

 

מעיריית חולון אשר יזמה את התוכנית נמסר כי התוכנית קובעת מספר עקרונות להמשך התפתחות העיר, בהם יצירת מרחב עירוני רצוף, באמצעות חיזוק הרחובות הראשיים וחיבור המרכז המסחרי הוותיק ברחוב סוקולוב, אל המרכז החדש ברחוב גולדה מאיר ואל המרכז העתידי בדרום העיר; גיבוש פרוגרמה למבני ציבור, פיתוח אזור התעסוקה, שיפור מערך התחבורה הציבורית תוך צמצום השימוש ברכב פרטי ועוד.

 

כעת צפויה תקופת ההפקדה להימשך חודשיים, ובתקופה זו רשאי להתנגד לתכנית כל אדם שהתוכנית עשויה להשפיע עליו. מעיריית חולון נמסר כי "ניתן לעיין בתוכנית במשרדי העירייה, בשעות הקבלה של הממ"ש (מרכז המידע והשרות של מינהל ההנדסה) בקומה 3 ברחוב ויצמן 58 חולון. קיימת גם אפשרות לעיין בתוכנית המופקדת באתר העירייה, אתר משרד הפנים ובאתר של רשות מקרקעי ישראל".

 

את הכנת התוכנית הובילו המתכנן משה כהן מחברת "קשת" ואדריכל אמיר קולקר מ"קולקר-קולקר-אפשטיין אדריכלים", בשיתוף מהנדסת העיר האדריכלית מימי פלג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x