$
חדשות נדל"ן

יש סיכוי לפיצויים: בית המשפט ידון בתביעה שהגישו בעלי עסקים בתוואי הרכבת הקלה

השופט דחה את בקשת המדינה והעירייה לדחות על הסף את תביעת הפיצויים של בעלי העסקים לאורך תוואי עבודות: "העובדות והעילות העולות מכתב התביעה ברורות"

ענת דניאלי 06:5325.06.18

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשת המדינה ועיריית תל אביב לדחות על הסף את תביעת הפיצויים של בעלי העסקים לאורך תוואי עבודות הרכבת הקלה בתל אביב.

 

"הבקשות לסילוק התובענה על הסף – נדחות. העובדות והעילות העולות מכתב התביעה ברורות. בשלב זה די בתשתית העובדתית והמשפטית שהציגו התובעים בכתב התביעה כדי לבסס עילות תביעה לכאורה נגד הנתבעים", נכתב בהחלטת השופט רחמים כהן, שקבע כי הנתבעות ישלמו לבעלי העסקים הוצאות משפט בהיקף של 35 אלף שקל.  

עבודות הרכבת הקלה ברחוב יהודה הלוי בת"א עבודות הרכבת הקלה ברחוב יהודה הלוי בת"א צילום: דנה קופל

 

13 בעלי עסקים ובעלי זכויות בנכסים בסביבת תחנת קרליבך ותחנת אלנבי של הרכבת הקלה המצויות בשלבי הקמה הגישו תביעה על 7.8 מיליון שקל נגד כל

המעורבים בהקמת הרכבת הקלה בת"א - ובהם נתיבי תחבורה עירוניים להסעת המונים (נת"ע); משרד התחבורה, משרד האוצר ועיריית תל אביב.

 

בתביעתם טענו כי גופי המדינה והעירייה התרשלו בכך "שלא נעשו צעדים להפחתת המטרדים והנזקים שנגרמו". מנגד, טענו המדינה והעירייה כי יש לסלק את התביעה על הסף משום שלא ניתן לתבוע על נזק בגין תוכנית שאושרה, אלא רק פיצויים בגין ירידת ערך.

 

עו"ד יפעת בן אריה ממשרד צבי שוב: "אם בית המשפט יקבע לעתים תכופות יותר שיש לפצות על פגיעה כזו, קרוב לוודאי שידן של הרשויות לא תהא קלה על ההדק ביישומן של תכנית מסוג זה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x