שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

פרויקט סיני ראשון: BCEG תקים שכונה בקרית אונו

קרסו נדל"ן קיבלה היתר בנייה לפרויקט אומאמי שיכלול 742 יחידות דיור בשישה מגדלים; החברה הסינית תעסיק 100 פועלי בניין שיגיעו לישראל

דותן לוי 17:3512.06.18

פרויקט אומאמי בקרית אונו הוא הפרויקט הראשון בישראל שצפוי לצאת לביצוע על ידי חברה סינית.

 

מדובר בפרויקט של חברת קרסו נדל"ן שתוכנן על ידי משרד האדריכלים יסקי מור סיון ויכלול 742 יח"ד ב- 6 מגדלים בני 31 קומות. הפרויקט קיבל היתר בנייה בימים האחרונים כך שלקבוצה הסינית ניתן אור ירוק לתחילת ביצוע.

 

החברה המבצעת, היא ענקית הבנייה הסינית BCEG, שהתמקמה בחודשים האחרונים בישראל והביאה עימה צוות מנהלים ובקרוב צפויים להיכנס לארץ כ-100 פועלי בניין סינים אשר יתחיל לעבוד על הפרויקט. BCEG נמצאת בבעלות ממשלת סין ונחשבת לאחת מחברות הביצוע הגדולות בעולם. היקף ההכנסות שלה עומד על למעלה מ-15 מיליארד דולר, מתוכם כ 2 מיליארד דולר ממגזר הבנייה למגורים.

 

עובדים סינים בפרויקט בנייה בקרית אונו (ארכיון) עובדים סינים בפרויקט בנייה בקרית אונו (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

 

החברה מעסיקה כיום כ-20 אלף עובדים באופן ישיר ועוד עשרות אלפי עובדים, הפועלים באתרי הבנייה השונים בסין ובכ-30 מדינות נוספות ברחבי העולם, כמו בריטניה, ארה"ב, אוסטרליה, תאילנד ועוד.

 

בין הפרויקטים המרכזיים שביצעה BCEG ניתן למנות את כיכר טיין-אן-מן המפורסמת בבייג'ינג. בימים אלו מבצעת

החברה פרויקטים כדוגמת: בנין חדש עבור עיריית בייג'ינג, שדה התעופה הגדול בעולם בבייג'ינג בעלות של כ-12 מיליארד דולר, מגדל מגורים בן 72 קומות ובגובה של מעל 300 מ' בבנגקוק בירת תאילנד ועוד.

 

החברה תבצע את כל הבנייה, אך חלק מהעבודות באתר יבוצעו על ידי קבלני משנה שתשכור לצורך השלמת הפרויקט. כמו כן החברה לא צפויה להכניס לארץ כלים הנדסיים כבדים אלא לשכור אותם מקבלני משנה.

 

פרויקט אומאמי ייבנה ברובע אריאל שרון בקרית אונו הממוקם מדרום לאוניברסיטת בר אילן ומצפון לשכונת קריניצי החדשה וכפר אז"ר. הרובע עתיד לכלול כ- 1,615 יח"ד, כ- 148 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים ירוקים בהיקף כולל של כ- 50 דונם. עד כה דיווחה קרסו כי מכרה 82 יח"ד בהיקף כספי של 201 מיליון שקל.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x