חדשות נדל"ן

תוכנית הבנייה בשדה דב הושלמה, החלו ההליכים לאישורה הסופי

ל"כלכליסט" נודע כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, תדון בסוף החודש או בתחילת יולי בתוכנית המתאר החדשה המסדירה בנייה של 16 אלף דירות במקום שדה התעופה

אמיתי גזית 15:1407.06.18
צעד נוסף בדרך לפינוי שדה דב ובניית רובע חדש בצפון מערב תל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, תדון בסוף החודש או בתחילת יולי בתוכנית המתאר החדשה למתחם שדה דב. תוכנית המסדירה בנייה של 16 אלף דירות במקום שדה התעופה. אתמול (ד') אדריכל העיר תל אביב, עודד גבולי, חתם על התוכנית ולמעשה השלים את ההליכים הביורוקרטים לשם העברתה לוועד המחוזית. בתום הדיון שיתקיים בסוף החדש או לאחר דיון נוסף, צפוי כי הוועדה תמליץ על הפקדת התוכנית. זהו השלב שבו הציבור מוזמן לעיין במסמכי התוכנית, ולהגיש להם התנגדויות. לאחר דיון בהתנגדויות תאושר התוכנית ותקבל תוקף סופי.

 

 

 

 

שדה דב שדה דב צילום: עמית שעל

 

 

תוכנית המתאר החדשה לשדה דב נקראת תא/4444 השטח שלה 1,500 דונם וגבולותיה במזרח - רחוב לוי אשכול, שכונת ל' החדשה ושכונת נופי ים, במערב - חוף הים, בדרום - רחוב ש"י עגנון, בצפון - רחוב פרופס. את התוכנית מכין צוות שאותו מובילה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), וחברים בו גם נציגים מעיריית תל אביב, ונציגות של מנהלי הגוש הגדול - עורכי הדין שמייצגים את בעלי הקרקע הפרטיים במתחם.

 

אישור של התוכנית לא יאפשר הוצאת היתרי בנייה, משום שהיא מחלקת את השטח ל-3 מתחמי משנה. בכל אחד מהמתחמים יקודמו תוכניות מפורטת רק לאחר אישורן אפשר יהיה להוציא היתרי בנייה. רמ"י החלה כבר בתכנון אחת מתוך 3 התוכניות - בתחילת מאי, קבינט הדיור אישר לרמ"י להעביר את התוכניות למסלול האישור המהיר בותמ"ל. תוכנית זו תאפשר בנייה של 5,000 יח"ד. רמ"י מקדמת את התוכנית במקביל להליכי אישור התוכנית מתאר הכוללנית, ולא מחכה להשלמתם, כדי לקבוע עובדות בשטח, מתוך חשש שעיריית תל אביב תיסוג מהתוכנית לפינוי שדה דב, לאור הצהרות של ראש העיר רון חולדאי שבהן אמר כי הוא מתנגד לפינוי שדה דב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x