$
חדשות נדל"ן

בתוך שלושה חודשים: עמידר רכשה 250 דירות לדיור הציבורי; עשרות נוספות בהליך רכישה

ועדת הכספים אישרה העברה תקציבית של 100 מיליון שקל לטובת מחזיקי אג"ח עמידר. כמו כן, אושרה העברה של 24.5 מיליון שקל לשיפוץ דירות מוזנחות. מאגר דירות הדיור הציבורי הידלדל משמעותית ועומד על 55 אלף

ענת דניאלי 17:2528.05.18

ועדת הכספים אישרה היום (ב') העברה תקציבית של 100 מיליון שקל לחברה הממשלתית עמידר, במסגרת תשלום ראשון למחזיקי אגרות החוב של החברה. מדובר בתשלום ראשון מתוך 10 שיוחזר לציבור מחזיקי האג"ח, בהם גופים מוסדיים.

 

בחודש מרץ האחרון גייס משרד הבינוי והשיכון, באמצעות חברת עמידר אג"ח בהיקף מיליארד שקל. המהלך נועד למלא בחזרה את מאגר הדירות המתרוקן של הדיור הציבורי וזאת על ידי רכישת דירות ברחבי הארץ. ממשרד הבינוי והשיכון ציינו כי תוך פחות משלושה חודשים מגיוס האג"ח, נרכשו כ-250 דירות לדיור הציבורי ועוד עשרות דירות נוספות נמצאות בתהליך רכישה.

מאגר דירות הדיור הציבורי הידלדל משמעותית מאז שנחקק חוק הדיור הציבורי בשנת 1998. אז מצבת הדירות במאגר עמדה על 110 אלף דירות. בעקבות מכירה מואצת של הדירות בהנחה לדיירי הדיור הציבורי, ושנים ארוכות שבהן לא חודש המאגר, הצטמצמה כמות זו ל-55 אלף דירות בלבד. מספר הדירות איננו מספק את הדרישה הקיימת וכיום ממתינים בתור לדיור ציבורי כ-3,800 משקי בית זכאי משרד השיכון וקרוב ל-30 אלף משקי בית זכאי משרד הקליטה.

 

בנייני עמידר בנייני עמידר צילום: יובל חן

 

24.5 מיליון שקל לשיפוץ דירות מוזנחות

 

בתוך כך, ועדת הכספים אישרה העברה תקציבית של כ-24.5 מילון שקל, שנועד לשיפוץ ושיפור מלאי הדירות המוזנחות במאגר הדיור הממשלתי.

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט אמר כי "ביטחון מתחיל בבית - מה שעומד לנגד עיני יותר מכל נושא אחר הוא הענקת תנאי דיור ראויים לכל שכבות הציבור, בין היתר במסגרת הדיור הציבורי. לפני כשנה הכרזתי על גיוס מיליארד שקל באגרות חוב לטובת הדיור ציבורי. בזכות המהלך, רכשנו 250 דירות לדיור הציבורי, ואני צופה שעד סוף השנה נשלים רכישה של 1,000 דירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x