שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

כחלון מקדם העברת 10,000 דירות בדיור ציבורי לבעלות הדיירים

היוזמה מקודמת ביחד עם רשות החברות. כבר כיום מתקשה המאגר המצומצם של הדיור הציבורי לענות על הצרכים, ו-34 אלף משקי בית זכאים ממתינים בתור לדירות. אם ייצא המהלך לפועל, יצטמצם מאגר הדירות שבידי המדינה ל-45 אלף דירות

נמרוד בוסו 09:4810.05.18

שר האוצר משה כחלון וראש רשות החברות הממשלתיות ינקי קוינט מקדמים מהלך שבמסגרתו יימסרו בתשלום סמלי כ-10,000 דירות דיור ציבורי לדיירים המתגוררים בהן. לדברי מקורות הקשורים בנושא, הדיירים שיזכו להעברת הבעלות בדירה שבה הם מתגוררם, הם הדיירים היותר ותיקים, המתגוררים בדירה למעלה מ-20 שנה.

 

מדובר בגרסה מצומצמת של מהלך קיצוני בהרבה שנשקל בחודשים האחרונים בסביבת השר - של העברת כל דירות הדיור הציבורי לבעלות הדיור הציבורי, וחיסול דה פקטו של הדיור הציבורי בישראל. ואולם, גם מהלך מצומצם זה יקטין משמעותית את מאגר הדירות הקיים.

שר האוצר משה כחלון. במשרדו סרבו להגיב שר האוצר משה כחלון. במשרדו סרבו להגיב צילום: מוטי קמחי

 

 

מאגר דירות הדיור הציבורי שבידי המדינה הידלדל משמעותית מאז שנחקק חוק הדיור הציבורי בשנת 1998. אז היתה מצבת הדירות 110 אלף דירות. בעקבות מכירה מואצת של הדירות בהנחה לדיירי הדיור הצבורי, ושנים ארוכות שבהן לא חודש המאגר, הצטמצמה כמות זו ל-55 אלף דירות בלבד.

 

כמות זו רחוקה מלענות על הצרכים, וכיום ממתינים בתור לדיור ציבורי קרוב כ-3,800 משקי בית זכאי משרד השיכון וקרוב ל-30 אלף משקי בית זכאי משרד הקליטה. כעת מתכוון שר האוצר לגרוע ממנה קרוב ל-20% נוספים, ולהותיר את מאגר הדיור הציבורי על 45 אלף דירות בלבד.

 

במשרד האוצר סרבו להגיב.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x