$
נדל"ן עולמי

האחוזה של אל קפונה במיאמי יכולה להיות שלכם ב-15 מיליון דולר

האחוזה שוכנת על האי פאלם הסגור לציבור הרחב ובנויה בסגנון קולוניאלי. היא נרכשה ע"י הגנגסטר ב-1928 בהיותו בן 29 תמורת 40 אלף דולר והוא שידרג אותה בהשקעה של 200 אלף דולר

שירות כלכליסט 22:1526.04.18

בפעם הראשונה מאז שיפוצה ב-2015, האחוזה במיאמי ביץ' של הגנגסטר הנודע לשמצה אל קפונה – מראשי המאפיה בארה"ב בשנות העשרים והשלושים של המאה ה-20 - תמורת 14.9 מיליון דולר - מוצעת למכירה ב-14.9 מיליון דולר.

 

האחוזה ממוקמת על Palm Island האקסקלוסיבי והסגור לציבור ובנויה בסגנון קולוניאלי. היא אחת מהאחוזות הישנות והמפורסמות ביותר במיאמי.

 

"ראיתי תצלומים שלה משנות ה-20 שמראים אותה כבית היחידי על פאלם איילנד", אמר סוכן הנדל"ן נלסון גונזלס מחברת EWM Realty International. "בבית שוררת תחושה של שנות ה-20, יש סביבו גנים טרופיים מרהיבים, והוא מאוד פרטי. אתם נמצאים בו במובלעת קטנה משלכם".  

בעל הבית, אל קפונה באחוזתו במיאמי בעל הבית, אל קפונה באחוזתו במיאמי צילום: גטי אימג'ס
האחוזה למכירה האחוזה למכירה צילום: MB America

 

לאחוזה חוף פרטי ו-30 מטר מקו המים של מפרץ Biscayne, וניתן לראות ממנו את "אי ההיביסקוס" (Hibiscus Island) השכן. פאלם איילנד, שהוא אי מלאכותי, מוקף מכל צדדיו ע"י מפרץ ביסקיין, והוא ממוקם בין מרכז העיר מיאמי וחופה הדרומי.

 

בית האחוזה נבנה ב-1922 ונרכש על יד אל קפונה ב-1928 כשהיה בן 29 בלבד, תמורת 40 אלף דולר. הוא השקיע עוד 200 אלף דולר בבניית בית השוער, החומה, בית בריכה ומערה מלאכותית.

 

הנכס שמשתרע על פני 2,800 מ"ר, ובשטח נמצאים כאמור 3 מבנים, כאשר במרכז הבית הראשי בשטח של 600 מ"ר ובו 7 חדרי שינה. בנוסף בית השוער ובית בריכה על סף החוף. בית הבריכה הוא דו קומתי שמכיל מרפסת שמשקיפה למי המפרץ. בימיו של קפונה, הבריכה הייתה מחוברת למפרץ דרך סכר מחורר כדי שגובה המים יעלה ויירד, ולכן היא הכילה מי מלח, וכן דגים ואצות. בזמנו זו הייתה בריכת השחייה הפרטית הגדולה ביותר בפלורידה.

 

 צילום: MB America

 

בית השוער המקורי, שממוקם בקדמת האחוזה, הומר לבית אורחים עם שני חדרי שינה ואמבטיה. לידו ומול הכניסה לוילה המרכזית יש בריכה קטנה עם גשר, מערה מלאכותית, מגדלור ומפל מלאכותי, שעשויים כולם מאלמוגים אדומים.

 

כמה מהפריטים המקוריים בווילה המרכזית כוללים את חדר האיפור השחור-מוזהב בסגנון אר-דקו, מנורות תקרה מקוריות, האח שבסלון, והמרפסת הקדמית, וכן דלתות צרפתיות, רצפות עץ, קשתות, וחלונות כפולים.

 

הבית שופץ לחלוטין לפני כ-3 שנים ע"י חברת ניהול ההון וההשקעות ממיאמי - MB America. "הם השקיעו הרבה מאוד כסף בעבודות השימור", אומר גונזלס, "כולל אדריכלות נוף, בנייה מחדש של היסודות והגג, שחזור רצפות העץ המקוריות, ועדכון של מערכות החשמל, הניקוז והאוורור". לדבריו, מאז 2015 החברה משתמשת בבית לצילומים שונים, למטרות בידור ולאירועים מסחריים.

 

הגנגסטר המפורסם מת בחדר השינה שלו ב-25 בינואר 1947, בגיל 48. הבית נותר בידי משפחתו עד 1952, אז הוא נמכר ע"י אשתו מיי קפונה. 

 

 

 צילום: MB America

 

 צילום: MB America

 

 צילום: MB America

 

 צילום: MB America

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x