$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית המתאר לצור הדסה, יוכל להתרחב בעוד 5,700 יח"ד

ביישוב הקהילתי ששוכן בסמוך לכביש 375, יש כיום כ-4,000 יח"ד עם 9,000 תושבים. התוכנית כוללת גם הקמת מתחם עסקים המשלב שטחי תעסוקה ומבני ציבור

ענת דניאלי 13:0201.04.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים אישרה את תוכנית המתאר ליישוב צור הדסה במועצה האזורית מטה יהודה, שתאפשר תוספת של 5,700 דירות כמענה לגידול האוכלוסייה בהיקף של כ-20 אלף תושבים.

 

 

 

צור הדסה הוא יישוב קהילתי ששוכן בסמוך לכביש 375, כקילומטר בלבד מערבית לקו הירוק, וכולל כיום כ-4,000 יחידות דיור מאושרות עם כ-9,000 תושבים.

  

במינהל התכנון הסבירו כי התוכנית לא מרחיבה את היישוב מעבר לקו הירוק וכן מאחדת את שטח היישוב הבנוי היום עם השטח המתכונן מצפון לכביש 375, בו יש כבר תוכניות מאושרות כאמור.  

 

צור הדסה צור הדסה

 

במסגרת התוכנית, יוקם במעטפת היישוב, כביש שיחבר בין כל חלקי היישוב משני צידי הכביש, מעבר לכלי רכב והולכי רגל. עוד מציעה התוכנית הקמת מתחם עסקים המשלב שטחי תעסוקה, מבני ציבור ומגורים שיוקמו לאורך הכביש.

 

מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאי: "התוכנית מייצרת לצור הדסה חזון ועושה את האיזון הראוי בין פיתוח ובין שמירה על השטחים הפתוחים. התוכנית מחזקת את היישוב כמוקד מרכזי בתוך המרחב הכפרי של מטה יהודה".

 

התוכנית היא ביוזמת משרד הבינוי והשיכון ונערכה ע"י אדריכלית רננה ירדני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x