חדשות נדל"ן

הצלחה למתנגדי תוכנית סירקין בפ"ת: הוותמ"ל החזיר חלק מהתוכנית לוועדה המחוזית

מדובר על תוכנית סירקין דרום הכוללת כ-4,000 דירות. תוכנית מחנה סירקין הכוללת 8,000 דירות נותרה בוותמ"ל; ראש העיר: "שמח שהשפיות ניצחה. לא נסכים להתקדמות בבנייה ללא פתרון כולל לתחבורה ולתשתיות"

דותן לוי 16:4814.03.18

הישג לתושבי פתח תקוה. תוכנית סירקין דרום, המוסיפה 4,000 יחידות דיור בסמוך למחנה סירקין תחזור מהוותמ"ל לדיון בוועדה המחוזית של מחוז מרכז, כך הודיעה אתמול מתכננת הוותמ"ל, דיקלה פרסיקו. יחד עם זאת, תוכנית מחנה סירקין הכוללת 8,000 יח"ד נותר בוותמ"ל.

 

בחודש יוני 2017 החליט קבינט הדיור על אישור מהיר של 12,000 יחידות דיור במתחם סירקין בעיר בשני מתחמים: המתחם הראשון בשטח של כ-900 דונם שצפוי לכלול כ-4,000 יחידות דיור באזור הסמוך לשכונת עמישב בעיר ויכלול שטחי מסחר, שטחים עבור מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים, והמתחם השני – מחנה סירקין משתרע על שטח של כ-2,100 דונם וצפוי לכלול כ-8,000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה, תעשייה ומסחר לצד שטחי ציבור.
מחנה סירקין בפתח תקוה מחנה סירקין בפתח תקוה צילום: אריאל שרוסטר

 

השלב הראשון של פינוי מחנה סירקין צפוי עד סוף השנה, תוכנית מחנה סירקין עברה שלב תכנוני שארך כ-3 שנים בטרם הגיעה לוותמ"ל, בעוד תוכנית סירקין דרום עלתה ביולי 2017 ומייד הגיעה לוותמ"ל. לטענת עיריית פתח תקוה ותושבי העיר, שתי התוכניות יגרמו לבעיה תחבורתית קשה עקב המחסור בתשתיות. עוד טוענים המתנגדים כבר זמן רב כי כבר היום סובל האזור מעומסי תנועה כבדים המאלצים את התושבים לבלות זמן רב בפקקים בכניסה וביציאה מהעיר.

 

בחודשים האחרונים ניהלו התושבים מאבק נגד קידום התוכנית, יחד עם ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן, ונושא זה גם עלה בדיון שהתקיים ביום ראשון האחרון בוועדת הפנים בנושא הארכת פעילות הוותמ"ל בשנה. במסגרת הדיון התפתח עימות בין ברוורמן לבין אביגדור יצחקי, יו"ר קבינט הדיור ויואב קיש, יור ועדת הפנים. ברוורמן אמר בוועדה כי "בעתירה שהגישה עיריית פתח תקוה נגד תוכנית מתחם סירקין ציינו השופטים כי התוכנית תהיה בכייה לדורות, צריך לשבת עם העיריות ולהגיע להסכמות איתן. יש מקומות שהותמ"ל עובד מצויין אבל במקומות כמו סירקין בהם תהיה בכייה לדורות".

 

בעקבות ההחלטה אמר משה פישר יו"ר ועד מטה המאבק מטעם תושבי האזור, כי "זה שהתוכנית עברה למחוזית זה לא מבטיח כלום, הבעיות נשארו אותן בעיות, אני מאמין שבמחוזית המתכננים יכולים לפעול ללא לחץ של הממשלה והם לא יהיו חותמת גומי כמו בוותמ"ל". עוד אמר פישר, "אנחנו לא מתנגדים לבנייה, אנחנו אומרים בואו תתכננו טוב, אז במקרה של המחנה היה תכנון".

 

איציק ברוורמן, ראש עיריית פתח תקוה, בירך על ההחלטה להעביר את הדיון במתחם סירקין לועדה המחוזית ואמר כי: " אני שמח שהשפיות ניצחה. לא נסכים להתקדמות בבנייה ללא פתרון כולל לתחבורה, לתשתיות, לחינוך ולמבני הציבור במתחם החדש. כבר כיום סובלים תושבי העיר מקשיים עצומים לצאת מהעיר בבוקר לעבודה ולשוב אליה לאחר העבודה. אני מקווה שהוועדה המחוזית תתן פתרונות אמיתיים לכלל התכנון של תוכנית סירקין ובראשן בעיית התחבורה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x