$
נדל"ן עולמי

90 מיליון דולר: לן בלווטניק רכש את הבית היקר ביותר במנהטן

הבית באפר איסט סייד נבנה בשלהי המאה ה-19 ושימש כ-85 שנה כגלריית אמנות. הוא יצריך שיפוץ יסודי על מנת להסב אותו למגורים

שירות כלכליסט 16:1718.02.18

המיליארדר לן בלווטניק, בעל השליטה בחברת כלל תעשיות ומבעלי ערוץ 10, רכש בית בעלות שיא של 90 מיליון דולר באפר איסט סייד בניו יורק. המוכר - הקונגלומרט הסיני HNA Group - מכר את הנכס פחות משנה לאחר שקנה אותו עבור מה שהיה אז מחיר שיא של 79.5 מיליון דולר. הבית הממוקם ברחוב 64 מספר 19, שנבנה בשלהי המאה ה-19, שימש במשך 85 שנה כגלריית האמנות של משפחת וילדנשטיין.

 

 

הנכס, שרוחבו 14 מטר והיקר ביותר שנמכר במנהטן, צריך עבודה רבה על מנת להפוך לבית מגורים משפחתי. אך עבור בלווטניק כסף לא מהווה בעיה, שכן הונו מוערך ב-20.5 מיליארד דולר על פי פורבס. "לא היה לו שום קשר עם הנשיא פוטין מאז שנת 2000, והוא לא משחק תפקיד כלשהו בפוליטיקה הרוסית", כך אמר דובר מטעם בלווטניק. ברשותו של בלווטניק כבר נמצא ביתו לשעבר של אדגר ברונפמן, שנמצא באותו רחוב אך במספר 15, שאותו הוא רכש עבור 51 מיליון דולר.

 

באפריל אשתקד פורסם כי בלווטניק תובע את משפחת וילדנשטיין, בטענה כי היורש לאימפריית עסקי האמנות, דיוויד וילדנשטיין, חזר בו מהסכם ג'נטלמני למכירת הבית - שאותו רכש כאמור בלווטניק כעת. בתביעה לבית המשפט במנהטן, טען בזמנו בלווטניק כי "לחץ יד" עם וילדנשטיין לגבי הסכם לרכישת הבית תמורת 79 מיליון דולר. בלווטניק טען בתביעה כי וילדנשטיין חזר בו מהעסקה. על פי מסמכי בית המשפט, האשים בלווטניק את וילדנשטיין בשימוש לרעה בהצעת המחיר שנתן לו כדי לקבל מחיר טוב יותר עבור הנכס.

 

הבית שרכש בלווטניק. היקר ביותר במנהטן הבית שרכש בלווטניק. היקר ביותר במנהטן צילום: zillow

 

 

בלווטניק, שברשותו חברת וורנר מיוזיק, שמשקיע גם במחזות בברודוויי כמו "המילטון", הוא אספן נדל"ן סדרתי וברשותו כבר נמצאים מספר נכסים מרשימים באפר איסט סייד. הוא שילם בעבר 80 מיליון דולר עבור נכס יוקרתי שממוקם בשדרה החמישית מספר 834, שנמצא קודם לכן בבעלותו של וודי ג'ונסון, שגריר ארה"ב הנוכחי באנגליה. בנוסף שילם בלווטניק 31.25 מיליון דולר עבור הבית הרחב ביותר בעיר ברחוב 63 מספר 2, שרוחבו 25 מטר ואכלס בעבר את האקדמיה למדעים של ניו יורק.

 

למרות שבלווטניק לא נמצא ברשימת 96 האוליגרכים "הרוסים" של משרד האוצר האמריקאי, הוא עשה עסקים עם רבים שנמצאים ברשימה הזו. הוא מחזיק ביותר נכסים בניו יורק מאשר המיליארדר רומן אברמוביץ', ענק הפלדה שהונו מוערך ב-11.2 מיליארד דולר על ידי פורבס, שגם לקח חלק בטקס ההשבעה של טראמפ, ונמצא ברשימת האוליגרכים של משרד האוצר האמריקאי. אברמוביץ' שילם בעבר 96 מיליון דולר כדי לקנות ארבעה בתים באותו בלוק באפר איסט סייד - ברחוב 74 מספר 9, 11, 13, ו-15.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x