$
חדשות נדל"ן

בעקבות חשיפת כלכליסט

בקשה לדיון בוועדת הכלכלה בעתיד התחנה המרכזית החדשה: "עוול לתושבי דרום ת"א"

ח"כ דב חנין פנה ליו"ר ועדת הכלכלה בבקשה לכנס דיון על כוונת משרד התחבורה ובעלת התחנה המרכזית, חברת נצבא, להאריך את חוזי השכירות במקום עד שנת 2042, מהלך שמעיד על כך שהתחנה לא תפונה ב-24 השנים הקרובות. חנין: "הדבר עומד בסתירה מוחלטת לתכנית המתאר העירונית"

נמרוד בוסו 20:3305.02.18

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) המכהן כיו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית של הכנסת, פנה היום (ב') אל יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) בבקשה כי יכנס דיון על כוונת משרד התחבורה ובעלת הזכויות בתחנה, חברת נצבא, שפורסמה ב"כלכליסט", להאריך את חוזה השכירות של התחנה המרכזית החדשה בדרום תל אביב ב-24 שנים נוספות, כך שלא תפונה לפחות עד שנת 2042.

 

"הבוקר פורסם כי משרד התחבורה וחברת הנדל"ן נצבא נמצאים במגעים מתקדמים לקראת חתימה על חוזה שכירות חדש לתחנה המרכזית החדשה בשכונת נווה שאנן בתל אביב, לתקופה של 24 שנים", כתב. "הדבר עומד בניגוד מוחלט לתכנית המתאר העירונית הקובעת כי מרבית פעילות האוטובוסים תועתק לצומת חולון והתחנה תוסב לצרכי דיור ואחרים".

 

התחנה המרכזית בתל אביב התחנה המרכזית בתל אביב צילום: עמית שעל

 

 

עוד הוסיף חנין כי "הקמת התחנה הנה עוול היסטורי לשכונות דרום תל אביב. פעילותה באמצע שכונות מגורים הינה אסון סביבתי וחברתי רחב ממדים המסב פגיעה קשה לחיי תושבי שכונות נווה שאנן ושפירא. פעילות התחנה גורמת לזיהום אוויר כבד, והיא הפכה את נווה שאנן לאזור אסון ולמרכז הגדול בארץ לסחר בנשים וסחר בסמים. משמעות הפעלת התחנה במתכונת הנוכחית לעוד 24 שנים היא עיכוב של שנים בפינוי התחנה והמשך הידרדרות המצב הקיים.

 

"ניתן לקדם חלופות תחבורתיות הצמודות לכבישים מרכזיים וכן לחלק בצורה טובה יותר את האוטובוסים במסופים הזמינים לשימוש ברחבי העיר, כל זאת מבלי להסב נזק כה גדול לחייהם ובריאות של תושבי השכונות. אני קורא לך לכנס את הועדה לדיון בצורך לקדם את פינוי התחנה, ברוח תכנית המתאר העירונית ולטובת תושבי דרום ת"א הסובלים מן המפגע שנים ארוכות מדי, וכן בפתרונות התחבורתיים האפשריים בטווח הקצר והארוך".

 

מוקדם יותר היום פנה ח"כ חנין במכתב אל שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית תל אביב רון חולדאי, וקרא להם "לעצור את המגעים ולפעול במהרה לקידום פינוי התחנה ברוח תכנית המתאר העירונית ולטובת תושבי דרום ת"א הסובלים מן המפגע שנים ארוכות מידי".

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x