$
חדשות נדל"ן

אלפי יח"ד, בית חולים ומוסד אקדמי: הוותמ"ל אישרה תוכנית ענק בקריית אתא

הוועדה המיוחדת להאצת הבנייה אישרה להפקדה את התוכנית המשתרעת על פני 6,600 דונם מצפון לקרית אתא. על הקרקע מתוכננת הקמתן של 15.7 אלף דירות, 1,400 יחידות לדיור מוגן ומוסדות ציבוריים. יו"ר הוועדה: "המטרה היא להפוך את קרית אתא לאלטרנטיבה מועדפת למגורים במטרופולין חיפה"

אמיתי גזית 10:5001.02.18

הוועדה המיוחדת להאצת התכנון למגורים (ותמ"ל) אישרה אתמול (ד') להפקדה תוכנית המשתרעת על שטח של 6,600 דונם מצפון לקרית אתא, ובה פוטנציאל לבניית 15.7 אלף דירות, בית חולים ובו 2,200 מיטות, מוסד להשכלה גבוהה, 1,400 יחידות לדיור מוגן ועוד. התוכנית כוללת בניינים בני 18-6 קומות, פארק עירוני ומתחם מסחר, תעשייה אחסנה ותעסוקה. סך השטח הבנוי בתוכנית יהיה כ-1.2 מיליון מ"ר.

 

מדובר בתוכנית בהיקף חסר תקדים הן מבחינת כמות הדירות שאפשר לבנות במסגרתה והן בהיקף ובסוג מוסדות הציבור שהיא כוללת. לשם השוואה התוכנית השנייה בגודלה שאושרה בוותמ"ל תאפשר לבנות 11 אלף דירות בשטח של 4,000 דונם בצפון אשקלון. בתקופת ההפקדה שנמשכת כשלושה חודשים הציבור מוזמן לעיין בתוכנית ולהגיש לה התנגדויות, לאחר בחינת ההתנגדויות התוכנית מאושרת סופית.

 

 

הדמיית  תוכנית בקרית אתא. היקף חסר תקדים הדמיית תוכנית בקרית אתא. היקף חסר תקדים הדמיה: מילול קרן

 

הסכם הגג בדרך

 

בעקבות הפקדת התוכנית נסללה הדרך לחתימה על הסכם גג בין קרית אתא לרשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר. בהסכם שכזה, רמ"י מזרימה כסף לעיר לפיתוח תשתיות בעיר, לצורך הקמת השכונות החדשות, וחידוש שכונות ותיקות. עד עתה המגעים הוקפאו, אך כעת, כאשר תוכנית הבנייה העיקרית בהסכם על סף אישור סופי והצרכים של העיר ידועים צפוי כי בשבועות הקרובים ייחתם ההסכם.

 

התוכנית אושרה לאחר שנה שבה הוותמ"ל נאבקה במשרד התחבורה במטרה לשנות את תוכניותיו לסלול את כביש 781 מנצרת לחיפה, שעל פי התוכנית המקורית של המשרד היה חוצה את השכונה החדשה. בסופו של דבר סוכם כי הכביש המהיר יהפוך לציר עירוני, ובו תעבור הרכבת קלה, שתחבר את נצרת לחיפה. רוחב הכביש צומצם מ-150 מ' על פי התוכנית המקורית, ל-45 מ'. בעקבות אישור תוכנית הבנייה בקרית אתא, גם התוכנית להקמת קו הרכבת הקלה תוכל לקבל תוקף.

 

יו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר, אמר כי "לצד התוספת המשמעותית של היצע יחידות דיור, תכנית זו כוללת תשתיות שייתנו מענה לצרכים של תושביה, כל זאת על מנת לסייע בהפיכת קרית אתא לאלטרנטיבה מועדפת למגורים במטרופולין חיפה".

 

רפי אלמליח מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל: "התכנית קודמה במעורבות מלאה ומבורכת של ראש העיר וצוותו המקצועי ותואמה באופן מובהק במשותף".

 

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: "התוכנית פותחת פרק חדש בתולדות העיר קרית אתא והגשמת חזון עבור תושבי העיר ועבורי. פיתוח המואץ יאפשר לנו להשקיע משאבים רבים בשכונות הוותיקות של העיר. זוהי בשורה אמיתית לתושבי קרית אתא ולעיר אשר עומדת להגשים את הפוטנציאל הגלום בה במהלך השנים הקרובות. אני מבקש להודות לשר האוצר משה כחלון שליווה את התכנית מקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x