שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ועדת השרים אישרה הצעת החוק להסדרת האחריות של קבלני השיפוצים

שיפוצניקים הרשומים ברשם הקבלנים יהיו חייבים במתן מינימום של שלושה חודשי אחריות. האחריות תחול בחוזים בכתב ובעל פה

אמיתי גזית 18:2121.01.18
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של ח"כ רועי פולקמן (כולנו) בתמיכת משרד הבינוי והשיכון, להסדרת האחריות של קבלני השיפוצים.  הצעת החוק תעבור עכשיו לאחת מוועדות הכנסת שתכין אותה להצבעה בקריאה ראשונה במליאה.

 

על פי הצעתו של פולקמן, שיפוצניקים הרשומים ברשם הקבלנים, ולכן יכולים לקבל עבודה בהיקף העולה על 44 אלף שקל, יהיו מחויבים לכללים הבאים:

 

מינימום של שלושה חודשי אחריות ומעבר לכך יוכלו לבחרו בעצמם אם לתת אחריות לתקופה ארוכה יותר. במקרה שבו קבלן השיפוצים לא נותן אחריות או לא עומד באחריות, ינקטו על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי סנקציות כגון התראה, נזיפה, השעיה זמנית וגריעה ממרשם הקבלנים. האחריות תחול בחוזים בכתב ובעל פה, כך שיפוצניק לא יוכל לקפח לקוח שלא חתם על חוזה כתוב.

 

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים צילום: יגאל עמר

 

מנתונים שצורפו לדברי ההסבר של הצעת החוק עולה כי עלותו של שיפוץ ממוצע נעה בין 45,000 ל-100,000 שקל, ועלותו של שיפוץ נרחב, הכולל הוספת חדרים לדירה, עשויה להגיע ל-200,000 שקל.

 

יו"ר סיעת כולנו ח"כ פולקמן אור בעקבות החלטת ועד השרים: "הצרכן הישראלי יקבל שקט נפשי בבואו להזדקק לשירות שיפוצים, מעבר לאחריות לביצוע, הדבר יסייע להעלאת רמת ענף קבלני השיפוצים ויגדיל הבידול בין החאפרים לאנשי המקצוע".

 

 

ח"כ רועי פולקמן ח"כ רועי פולקמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

שר השיכון והבינוי, יואב גלנט: ״הגיע הזמן לשים סוף ולעצור את ההתנהלות החפיפניקית בתחום השיפוצים. החוק יעביר את האחריות לידי הקבלנים ויאפשר להפעיל סנקציות במידת הצורך. נמשיך לפעול למען הציבור בישראל במטרה לאפשר חיים בסביבה הולמת״

 

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: "זהו נדבך נוסף בתכנית הכוללת שאנחנו מובילים למיסוד של ענף השיפוצים. הכוונה למעשה היא להחיל חוק מכר כפי שקיים בענף הבנייה – גם על ענף השיפוצים. אנחנו רוצים להביא לכך שלא יהיה מצב שבו קבלן שיפוצים מבצע עבודה ולא ייקח עליה אחריות וייעלם כפי שקורה לאנשים רבים שנעקצים מחאפרים"

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x