$
נדל"ן עולמי

זה מה שתקבלו תמורת שכר דירה של 100 אלף דולר בחודש

קומפלקס של חדרי משרתות בבניין שנבנה לפני מלחמת העולם השנייה הפך לדירת דופלקס מרהיבה שמשקיפה על הסנטרל פארק. הדירה מכילה 3 חדרי שינה, ועוד 3 חדרי אמבטיה שמשתרעים על פני 380 מ"ר. צפו בתמונות

שירות כלכליסט 22:4221.01.18

פייר גוארסי, נשיא החטיבה האמריקאית לשעבר של רשת אופנת העילית האיטלקית, לורו פיאנה, לא מוכן להפרד מדירתו בשדרה החמישית. בשנת 2000 הוא קנה קומפלקס של חדרי משרתות בבניין שנבנה לפני מלחמת העולם השנייה, והשקיע שמונה שנים בהפיכתו לדירת דופלקס שמשקיפה על סנטרל פארק.

 

הדירה המוגמרת, עבורה היה עליו להרחיב את מעלית הבניין ולקנות את זכויות האוורור שלו, מכילה שלושה חדרי שינה ושלושה וחצי חדרי אמבטיה שפרושים על פני 380 מ"ר. בנוסף מכיל הנכס טרסה מעוצבת בשטח של 280 מ"ר המכילה עצים, שיחים ופרחים.

 

הנוף מהחלון הנוף מהחלון צילום: Corcoran

 

 

"זה סוג של נווה מדבר", אומר גוארסי. "כמו להיות בכפר, אלא שאתה בניו יורק. זה מקום מאוד מיוחד". הדירה, הוא מציין, מכילה שלוש מקלחות חוץ.

 

אך כשגוארסי עזב את עבודתו בלורו פיאנה ו"לקח שבתון של שנתיים מהקריירה" כדי לטייל בעולם, הוא לא רצה למכור את דירתו או להשאירה ריקה בזמן היעדרו. באוגוסט הוא החליט להשכיר אותה. המחיר: 100,000 אלף דולר לחודש, או 1.2 מיליון דולר לשנה.

 

"זה נכס שאין שני לו," הוא אומר. "יש הרבה פנטהאוזים שונים בעיר, אבל דירה בכזה מיקום זה דבר ייחודי. זה לא כמו לחיות בקומה ה-60, אלא הרגשה שונה לגמרי".

 

 

"כמו להיות בכפר, אלא שאתה בניו יורק" "כמו להיות בכפר, אלא שאתה בניו יורק" צילום: Corcoran

 

 

אבל טרם נמצא הדייר שיסכים לשלם יותר ממיליון דולר דמי שכירות שנתיים, גם אם היה עניין מצד כמה, אך רק לתקופות קצרות ולא לשנה שלמה או יותר.

 

גוארסי טוען שהמחיר אינו הסיבה לכך שהדירה נשארת בינתיים ריקה. "אם מסתכלים על כמה מחדרי המלון היקרים ביותר, הם יותר יקרים ולא ניתנים להשוואה. בבית הזה יש מנקה מדי יום, פרחים טריים כל שבוע וגנן שמטפל בגג".

 

בנוסף יש גם את העיצוב פנים. מיסה פוגי, אדריכלית איטלקיה שתכננה גם את פנים החנויות של לורו פיאנה ברחבי העולם, עבדה עם גוארסי על פנים הבית. על עיצוב הבית נכתב כבר בניו יורק מגזין, במוסף הסגנון של הניו יורק טיימס, ובעוד מקומות. הכותבים נתפסו בעיקר לחיפוי הקשמיר הכחול כהה שגוארסי בחר עבור דלתות הארונות.

 

 

עוד מבט על הנוף עוד מבט על הנוף צילום: Corcoran

 

 

אבל זה אולי לא מספיק בתחום שהולך ונעשה צפוף, בעיקר בשוק השכרות היוקרה הניו יורקי, כך אומר ג'ונתן מילר, נשיא חברת השמאות מילר סמואל. "יש יותר תחרות בתחום היוקרה כעת מלפני כמה שנים. יש שוק דירות עם הטיה כלפי התחום העילי, כך שיש יותר היצע". אך הוא מוסיף ואומר שככל שהיצע היוקרה הלך והתנפח, כמות השוכרים שיכולים להרשות זאת לעצמם נשאר סטטי.

 

גואסרי, לעומת זאת, נשאר אופטימי: "אם זה ילך, זה ילך, ואם לא זה גם בסדר. אני חושב שעבור האדם הנכון זו הזדמנות פנטסטית ליהנות מניו יורק בצורה מאוד נחמדה".

 

עיצוב מוקפד עיצוב מוקפד צילום: Corcoran

 

 

 

מרפסת רחבת ידיים מרפסת רחבת ידיים צילום: Corcoran

 

 

 

 מבט על המטבח מבט על המטבח צילום: Corcoran

 

 

 צילום: Corcoran

 

 

 צילום: Corcoran

 

 

 

חיפוי קשמיר כחול כהה עבור דלתות הארונות חיפוי קשמיר כחול כהה עבור דלתות הארונות צילום: Corcoran

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x