$
חדשות נדל"ן

העיכובים בבניית "מגדלי הצעירים": ביהמ"ש חייב את קבוצת חג'ג' למסור מסמכים לקבוצת הרכישה

התובעים, שהתקשרו לפני 8 שנים במערך הסכמים בפרויקט "מגדלי הצעירים" בדרך מנחם בגין בתל אביב, דרשו מידע הקשור בעיכובים הקשים בבנייה, וכן לגבי מעורבות מקורבים למארגני הקבוצה בו

ענת דניאלי 12:0609.01.18

פסק דין שנתן בשבוע שעבר בית המשפט המחוזי בתל אביב מחייב את עו"ד יצחק (צחי) חג'ג' - נאמן קבוצת הרכישה "מגדלי הצעירים", קבוצת חג'ג', חברת י.ע.י.ל ומשרד קדרון ושות' רו"ח, למסור מידע ומסמכים לחברי הקבוצה, הנוגעים לקידום הפרוייקט. זאת בעקבות תביעה לקבלת מידע שהגישו כמה עשרות מחברי הקבוצה. בין היתר דרשו החברים מידע הקשור בעיכובים הקשים בביצוע הפרויקט, וכן לגבי מעורבות מקורבים למארגני הקבוצה בו.

 

 

 

התובעים התקשרו לפני שמונה שנים במערך הסכמים בפרויקט 'מגדלי הצעירים' בדרך מנחם בגין בתל אביב הכולל 486 יח"ד. מאז החל קידומו בסוף העשור הקודם על ידי מארגנת קבוצות הרכישה ענבל אור, פקדו את פרויקט מגדלי הצעירים מספר רב של עיכובים וסיבוכים, וזאת גם לאחר שניהול הפרוייט הועבר לידי קבוצת חג'ג'. לטענת חברי קבוצת הרכישה, שהגישו את העתירה באמצעות עו"ד עומרי בירותי וחגית תובל-לנגלב, "רב הנסתר על הנגלה בפרויקט מגדלי הצעירים".

 

צחי חג'ג' צחי חג'ג'

 

"מהי מהותה ומהי היקפה של החובה למסור מידע לחברי קבוצת רכישה המוטלת על גורמים שונים הפועלים בשמם ולמענם? זו השאלה העומדת לבחינה ולליבון", כתב השופט גרשון גונטובניק בפסק הדין. "לדבריהם (של חברי הקבוצה, ע"ד) 'מאות משפחות לא ישנות בלילה ומוסתרת מהם האמת והעובדות לאשורן", הסביר השופט והוסיף כי "לשיטתם קיימות הסתרה והטעיה, ושורשי המחלוקות יורדים עד לבסיס מהות ההתקשרות בין הצדדים".

 

השופט הכריע בפס"ד כי על קבוצת חג'ג' ושאר הנתבעים למסור לידי התובעים חלק מהמידע שביקשו. "על המשיבים להעביר את פריטי המידע", וזאת לדברי השופט "מכוח דיני הנאמנות והשליחות". עוד קבע גונטובניק כי בעקבות ההחלטה יש להטיל הוצאות משפט על עו"ד יצחק חג'ג' אך בשיעור צנוע, של 5,000 שקלים בלבד. "התרשמותי כי עו"ד חג'ג' והמשיבים הפגינו גישה ראויה בנכונות להעביר פרטי מידע רבים לאורכו של ניהול ההליך", כתב השופט.

 

במסגרת ההליך השופט מתייחס למסמכים ופריטי המידע שהתבקשו "מלאכת בחינת פריטים אלה לא הייתה מהקלות. לאורכם ולרוחבם של כתבי הטענות מטעם המבקשים הועלו בקשות שונות לקבלת מידע (...) לא תמיד היה קל להבחין מתי מדובר בבקשה לקבלת מידע ומתי מדובר בהלנה על התנהלות לכאורית של המשיבים. בנוסף, לא תמיד נשמרה העקביות בין המידע שהתבקש לבין המידע שהתבקש בשלבים אחרים של ההליך", כתב השופט.

 

מקבוצת חג'ג' נמסר: "התביעה המדוברת התחילה בקול צעקה גדולה על אי סדרים כספיים לכאורה ובטענות רבות אחרות, שכולן נדחו והתבררו כבדויות. בהתאם, היא גם הסתיימה בקול ענות חלושה, בפסק דין לקבלת מספר מועט של מסמכים, שכבר נמסרו לתובע פעמים רבות, ויימסרו כעת שוב. בימים אלו הגישה הקבוצה תביעה נגד חברת הביטוח של הפרויקט ואחרים על סך של 200 מיליון שקלים, לשיפוי חברי הקבוצה בגין אירוע פיצוץ באר המים במגרש, והעיכובים והנזקים שנגרמו, והסכומים שייפסקו יועברו לקבוצת הרכישה ויטיבו עימה. קבוצת חג'ג' תמשיך לעשות ימים כלילות לטובת הפרויקט, אשר לאחר סיום אירוע המים מתקדם בצעדי ענק, ויהיה לאחד הפרויקטים היפים בתל אביב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x