$
נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אחרי שנתיים של מחלוקת משפטית: 13.5 מיליון שקל ממכירת מגרש מכבי חדרה יועברו לתרומה

חברת הבנייה אאורה רכשה את מגרש מכבי חדרה ב־80 מיליון שקל, מתוכם 67 מיליון שקל לצאצאי המייסדים, והשאר כתרומה לתרבות וספורט בעיר

דותן לוי 08:1518.12.17

סיומה של מחלוקת משפטית על הקרקע של מגרש מכבי חדרה יאפשר את מכירתה לחברת הבנייה אאורה ואת קידום התוכנית לבניית 430 דירות בארבעה מגדלים, כך נודע ל"כלכליסט".מגרש מכבי חדרה, ששטחו 9.5 דונמים, נמצא במרכז העיר ובעבר שימש את מועדון מכבי חדרה וכן את תנועת מכבי צעיר.

 

לפי ההסכם שגובש במסגרת הליך גישור בין עיריית חדרה ל־300 בעלי המניות בחברת מייסדי חדרה, המגרש יימכר לאאורה תמורת סכום של 80 מיליון שקל. מתוכם, 67 מיליון שקל יגיעו לכיסם של בעלי המניות ויתרת הסכום תגיע לעירייה כתרומה לפעילויות תרבות וספורט בעיר.

 

 

 

המחלוקת המשפטית החלה לפני כשנתיים כאשר נודע לבעלי המניות במייסדי חדרה שהחזיקה במגרש, כי החברה מכנסת אסיפה כללית כדי לאשר את מכירתו של המגרש לאאורה שבבעלות יעקב אטרקצ'י, שזכתה במכרז לרכישתו תמורת 76 מיליון שקל.

 

בעלי המניות התנגדו להסכם כאשר התגלה כי הוא מחייב העברת 30 מיליון שקל מכספי המכירה לתרומות - 3.3 מיליון שקל יועברו כתרומה לתנועת מכבי צעיר והיתרה תועבר כתרומה לגופים שזהותם תיקבע בהמשך.

 

באמצעות עו"ד ששי מנחם ממשרד מ. פירון דרשו בעלי המניות שלא לקיים את האסיפה עד שיתבררו זכויותיהם ועד שתתברר התשובה לשאלה מדוע עליהם לחלק חלק מכספי המכירה לתרומות.

 

בסופם של המגעים בין שני הצדדים גובש הסכם שהועבר לאישור בית המשפט המחוזי בחיפה שקבע כי 5 מיליון שקל בלבד יועברו לעיריית חדרה. בטרם אושר ההסכם, הגישה עיריית חדרה עתירה נגד צאצאי מייסדי חדרה וביקשה צו מניעה זמני לאכיפת הסכם התרומות הראשון. בעקבות העתירה נדחתה האסיפה הכללית של החברה וכשהיא התכנסה כעבור כמה חודשים החליטו בעלי המניות לא לאשר את מכירת בטרם יושג הסדר. רענן קליר ממשרד ארדינסט בן נתן ייצג את אאורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x